Економічне насильство – це також домашнє насильство, жертви якого потребують захисту, – МВС «фото»

Економічне насильство – це також домашнє насильство, жертви якого потребують захисту, – МВС

Повномасштабне вторгнення рф в Україну загострило чимало проблем українського суспільства: зменшення рівня доходів, втрата роботи, безробіття та втрата місця проживання. Таке соціальне напруження є каталізатором негараздів у родині, що може переростати в насильство. У рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» поліція нагадує про подолання різних форм домашнього насильства.

Про це повідомляє МВС України.

Про економічне насильство у родині говорять значно менше, ніж про інші види, але особа, що зазнає такої форми утисків, втрачає можливість користуватися своїми правами та свободами. Це призводить до принижень, самотності, відчаю та розладів здоров’я.

Економічне насильство — це одна з форм абьюзивних відносин, коли кривдник, який «приносить» значну частку коштів у родину, чи від якого залежать непрацездатні особи, свідомо маніпулює фінансами. Основною причиною агресії є бажання продемонструвати свою владу та повний контроль над іншою особою. «Голова сімейства», піклувальник чи інша особа – абьюзер вважає, що має право розпоряджатися бюджетом на свій розсуд, та виділяє залежним від нього людям гроші на їх особисті потреби за своїм власним уявленням необхідності та доцільності такої потреби.

Основними ознаками економічного насильства є:

– контроль над фінансами іншої людини;

– обмеження доступу іншої людини до користування спільною власністю, маніпуляція правом власності як перевагою одного члена сім’ї над іншим;

– погрози жертві втратити кошти, власність чи особисті речі у разі непослуху;

– обмеження права іншої людини навчатися чи працювати;

– примушування до заняття проституцією, жебрацтвом, крадіжками;

– відбирання у жертви коштів чи документів;

– примушування передати право власності на рухоме та нерухоме майно жертви;

– приниження жертви та психологічний тиск через перевагу у матеріальній власності;

– маніпулювання думками та бажаннями жертви способом відбирання у неї матеріальних ресурсів та їжі.

Потерпають від економічного насильства люди з різним соціальним статусом. Найбільш вразливими групами для економічного насильства є жінки, люди з інвалідністю, діти, особи похилого віку.

Незаконне позбавлення людини коштів, майна, їжі чи житла – не міра виховання, не прояв турботи, а саме бажання контролювати. І йдеться далеко не про виховання або турботу. Це економічне насильство!

Домашнє насильство – це не справа кожного, а суспільна проблема. Постраждали від економічного насильства або стали його свідками? Не мовчіть!

Якщо Ви постраждали від домашнього насильства або стали його свідками, не мовчіть! Телефонуйте за номером 102.

Раніше на  USIonline.com

Постраждалі від домашнього насильства можуть отримати безоплатно послуги юриста чи адвоката: куди звертатися

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.