«Джа-ла-пі-та» чи дослідження світу: прем’єра в Одеського театру юного глядача (фото) «фото»

«Джа-ла-пі-та» чи дослідження світу: прем’єра в Одеського театру юного глядача (фото)

В Одеському театрі юного глядача поставили сюрреалістичний філософський твір «Джа-ла-пі-та», який інтерпретували в драму з елементами імерсивного театру. Під час вистави глядачі зможуть відчути багату палітру емоцій: від радощів та сміху до сумних і важливих філософських думок.

На виставі побувала фотокореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Головний герой вистави – Джалапіта мандрує світом, спілкується з людьми та дізнається про них щось нове, тим самим пізнає себе. Він ставить питання: «що таке світ…мистецтво…добро?».

Це сюрреалістичний твір Емми Андієвської «Джа-ла-пі-та», який ми інтерпретували в драму. Текст абсолютно прекрасний, і я дякую генію, Еммі Іванівні, що вона нас наштовхнула на створення цієї вистави. Мені не хотілося його ілюструвати, ми пішли більш складним шляхом – ми його пропускали, аналізували і створили паралельну свою сценічну історію, – розповіла режисерка вистави Поліна Коробейник (Булюк).

Виставу у стилі «манкі-драма» готували два місяці. Під час роботи над сценарієм та виставою театральна трупа пробувала себе у нових стилях і техніках. Поставлений твір – це поєднання елементів фізичного, музичного, імерсивного театру, кабаре, фарсу, опери і клоунади.

Спочатку я мала дати артистам напрацювання, показати, як працювати із цим стилем. Ми багато говорили, обговорювали – була така внутрішня робота і фізична. Щоб таку виставу грати, треба, щоб тіло й увага в певній техніці працювали. Я творю з командою, і взагалі рада, що відгукується Одеський театр юного глядача. Це певна авантюра, тому що такого режисера як я – це ризиковано запросити, але це крок до свободи, – зазначила Поліна Коробейник.

Ми захопилися цим всім, і передали це захоплення акторам. Дуже цікава була робота, тренінги, це і робота українського авангарду, це мікс всіляких театральних течій. Це Полінина ідея, вона так працює з акторами. Зараз ми маємо філософські подумати і відноситись до всього цього, щоб витримати. Але ми обов’язково витримаємо і переможемо, – розповіла директорка театру Оксана Бурлай-Пітерова.

Над костюмами та сценографкою драми працювала – Олена Штепура, музику для сценічного твору написав Арсеній Журавель. На сцені задіяні актори: Ляна Карєва, Павло Калінін, Олександр Давлятян, Ірина Шинкаренко, Тереза Заурбекова, Сергій Черноіваненко.