Довідка про поранення – як не потрапити в «паперовий» полон «фото»

Довідка про поранення – як не потрапити в «паперовий» полон

«Без папірця ти комашка, а з папірцем – людина». Невеселий жарт із приводу бюрократичного засилля - необхідності збирати і пред»являти купу документів після поранення. Цим матеріалом ми продовжуємо цикл статей, які роз'яснять підстави та порядок отримання збільшеної додаткової винагороди військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану.

Воєнні кореспонденти Дмитро Шляхов та Євген Лисий розповіли, як зафіксувати факти отримання поранення військовослужбовцям та як діяти далі.

Нажаль, ніхто не застрахований, як кажуть, від «шальної кулі», тим паче під час повномасштабної війни, у якій російські загарбники, обстрілюють наших захисників з усіх наявних видів озброєнь, хоча це не впливає на героїзм та незламний дух воїнів. Однак випадки отримання поранень, нажаль, не зменшуються.

По прибутті на позицію, обстановка була відносно спокійна, однак все змінилось буквально за декілька хвилин. Після того, як я почув «Увага Повітря», за міть пролунав вибух. В подальшому все пам’ятаю частинами – лежав на землі в окопі, побратими несли мене до машини, лікарняне ліжко. Що можу сказати, нажаль, повсякденна ситуація – поблизу відбувся приліт снаряду, мене контузило та поранило уламком. Головне – живий!!! – трохи посміхаючись розповів військовослужбовець Андрій.

Бойові дії відбуваються по всій лінії фронту. В більшості випадків не вдається належним чином зафіксувати факти отримання поранення військовослужбовцями. Тому, як ми зазначали у наших попередніх матеріалах, вказаним питанням насамперед необхідно займатись (точніше кажучи – контролювати) самому військовослужбовцю.

Світлина із мережі Інтернет

 

Як воно в теорії?                                

Після потрапляння захисника із пораненням до шпиталю про це в документальній формі доповідається командиру військової частини, в якій рахується зазначений військовослужбовець. На підставі цього повідомлення із медзакладу командиром призначається службове розслідування з метою встановлення обставин отримання травми.

Після перевірки до госпіталю направляється «Довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва)» за підписом командира військової частини, приблизно такого змісту: За обставин виконання бойових завдань щодо захисту Батьківщини… військовослужбовець … під час виконання бойового завдання … отримав поранення…

Вказана довідка є одним із документів, на підставі якого буде виноситись постанова військово-лікарської комісії. Якщо у зазначеній постанові буде вказано, що “встановлено в’язок між участю військовослужбовця в бойових діях щодо захисту Батьківщини та отриманим пораненням” – це є підставою для отримання збільшеної додаткової винагороди.

В житті все «трошки» інакше

Перш за все, пораненому необхідно уточнити у госпіталі, чи повідомлено до військової частини де він рахується, про його місце перебування. За можливості – самостійно повідомити командиру, про своє місце знаходження. Це необхідно зробити для того, щоб уникнути випадків, коли бійця рахують, як зниклого безвісті або самовільно залишившего військову частину.

В послідуючому необхідно написати на ім’я командира рапорт з проханням провести розслідування та видати довідку про обставини травми. Окремо до рапорту потрібно додати свої пояснення про обставини поранення. За можливості – додати також пояснення свідків (інших військовослужбовців, які були з вами в момент отримання поранення). Вказаний рапорт повинен бути таким чином наданий до військової частини, щоб в послідуючому була можливість підтвердити вказаний факт (під розпис, поштою, чи інше).

Що каже закон?

Вказане питання насамперед регулюється наказами Міністерства оборони України, а саме:

  • Наказ МОУ № 608 «Порядок проведення службового розслідування
    у Збройних силах України»;
  • Наказ МОУ № 332 «Інструкція про розслідування та облік нещасних випадків з військовослужбовцями, професійних захворювань і аварій
    у Збройних силах України;
  • Наказ МОУ № 402 «Положення про військово-лікарську комісію
    у Збройних силах України».

Підкреслюємо – ініціювання проведення вищезазначеного службового розслідування та безпосередньо його проведення, зазвичай потребує певного часу, тому не потрібно відкладати це питання «на завтра»!

Раніше на USIonline.com

Рідні в полоні: що робити?

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.