До Одеси завітала профільний міністр: що чекає на ветеранів та їхні родини (фото) «фото»

До Одеси завітала профільний міністр: що чекає на ветеранів та їхні родини (фото)

Щонайменше 10% населення України будуть дотичними до ветеранських послуг після завершення російсько-української війни. Наразі уряд України працює над тим, щоб «люди з фронту стали людьми відновлення».

Більш детально про це розповіла міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час свого візиту до Одеси 25 травня, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

До повномасштабного вторгнення в електронному реєстрі налічувалося близько півмільйона людей – учасників бойових дій, осіб з інвалідністю, членів сімей загиблих. У міністерстві прогнозують, що після перемоги ця цифра сягне 4 млн людей.

Наразі уряд України працює над створенням умов для розвитку людей, які повернуться додому після перемоги.

В чотирьох областях держави (Львівській, Дніпропетровській, Вінницькій та Миколаївській) планується запустити пілотний проєкт щодо створення «Інституту помічника ветерана». У цих областях буде створено «Центр ветеранського розвитку».

Мова йде про створення умов для подальшого розвитку людей, які повертаються з фронту. Ініціатива передбачає роботу помічника ветерана, який буде зустрічати військових на вокзалі та автостанції. Ця людина має допомогти захиснику адаптуватися до цивільного життя – отримати всі необхідні довідки, допомогу, працевлаштування та т.п.

Такими помічниками в пріоритеті можуть стати ветерани війни, які самі залучені до цих питань, або члени їхніх родин.

Помічник має проживати у громаді, на рівні якої буде створено комунальну установу, а на рівні області – управління або департамент у справах ветеранів.

В подальшому всі ці послуги планується оформити у «Дії» – зробити спеціальний електронний кабінет.

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна обговорила ці питання із місцевою владою Одеси та області. Наша громада також може приєднатися до пілотного проєкту.

Крім цього, міністр проінформувала і про інші види допомоги військовослужбовцям. Продовжує свою роботу «Український ветеранський фронт» – сім’ї ветеранів , які є переселенцями, можуть отримати на відновлення бізнесу 20 тис. грн.

Для активних ветеранів – підприємців діє конкурсна програма на отримання гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн.

Раніше на  USIonline.com

В Україні презентували перше комплексне дослідження потреб ветеранів і діючих військових

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.