ДНК-експертиза: навіщо і як це працює «фото»

ДНК-експертиза: навіщо і як це працює

Від початку повномасштабного вторгнення тисячі людей загинули або зникли безвісти. Їхні близькі чекають на хоча б якусь звістку про них і в разі підтвердження загибелі - прагнуть отримати тіло та поховати його. Важливим інструментом для пошуку та ідентифікації людей сьогодні є ДНК-експертиза.

Про це повідомляє Українська Служба Інформації.

Експерти МОЗ України пояснюють, яким є алгоритм дій у разі пошуку загиблих кровних родичів (дітей або батьків), повідомляє Одеський обласний центр громадського здоров’я

Спочатку слід звернутись у відділ поліції за місцем проживання із заявою про зникнення або пошук кровних родичів. Слідчий внесе постанову про відбір зразків біоматеріалу та призначення експертизи для виділення ДНК-профілю. Зразки біоматеріалу можуть відібрати безпосередньо у відділеннях судово-медичної лабораторії за дорученням слідчого або суду. Для цього потрібно мати з собою паспорт або свідоцтво про народження, якщо ви дитина зниклої особи.

У померлих, які не були ідентифіковані на місці, судово-медичні експерти відбирають зразки, які передають для опрацювання в Державний науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України, де виділяється ДНК-профіль.

ДНК-картка направляється до єдиної бази централізованого обліку генетичних ознак людини при Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України, де її поміщають під унікальним ідентифікатором. Ідентифікатор присвоюють і під час реєстрації невстановлених осіб.

Після цього встановлюються генетичні ознаки родичів загиблих, зниклих та невпізнаних осіб.

ДНК-профіль родича також відправляється до обліку генетичних ознак людини, де в автоматичному режимі проводиться порівняння ДНК-профілів потерпілого та родичів.

У разі виявлення збігів про це інформується орган, який призначив експертизу та проводить досудове розслідування.

Далі відбувається інформування родичів загиблої особи.

Раніше на USIonline.com

Як підготуватися до відключень світла: поради одеських медиків

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.