Діти війни: в Україні запустили платформу для розшуку неповнолітніх «фото»

Діти війни: в Україні запустили платформу для розшуку неповнолітніх

Інформаційна платформа «Діти війни» допомагатиме батькам та поліцейським у пошуках дітей, які були депортовані до Росії або примусово усиновлені. На порталі буде зібрано інформацію за даними правоохоронних органів та про порушення прав неповнолітніх і злочини, вчинені проти них.

Про це повідомила радник – уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.

На платформі «Діти війни» буде розміщено інформацію про неповнолітніх, які загинули, отримали поранення, зникли безвісти або були депортовані, та тих, кого вдалося розшукати та врятувати.

Сайтом зможуть скористатися як батьки зниклих дітей, так і інші люди, які мають дані про зниклого або депортованого неповнолітнього.

Цей портал створено як інструмент для пошуку дітей, їх порятунку та визволення з місць примусового переміщення чи депортації. Інформація, розміщена на порталі, – наочне свідчення геноциду українських дітей та злочинів проти людяності, які армія Росії щодня здійснює щодо українського народу, – зазначила Дар’я Герасимчук.

Платформа дозволяє зв’язатись із правоохоронними органами: зокрема з Національною поліцією, Офісом Генерального прокурора, а також Національним інформаційним бюро.

Для підтримки роботи сайту було сформовано консультаційний центр при Офісі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, де можна отримати офлайн- та онлайн-консультацію.

Ми звертаємося до вас: якщо вам відомо що-небудь із переліченого вище, скористайтеся цим порталом, і, можливо, саме ваш відповідальний крок вирішить питання життя дитини, – закликала радник – уповноважена президента.

За даними Герасимчук, сьогодні через війну, яку розв’язала Росія проти України, загинули 358 дітей, 693 дитини поранені, 203 зникли безвісти і як мінімум 5 754 примусово переміщені та депортовані. У той же час станом на 1 серпня правоохоронці знайшли 4 039 дітей, які перебували в розшуку, 47 вдалося повернути з депортації. Тим часом країна агресор заявляє про щонайменше 450 тисяч переміщених і депортованих на територію Росії неповнолітніх.

Раніше на  USIonline.com

Воюємо за майбутнє. Діти та війна (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.