День зимового сонцестояння: народні звичаї та перемога добра над злом «фото»

День зимового сонцестояння: народні звичаї та перемога добра над злом

Найкоротший день року або день зимового сонцестояння цьогоріч відбудеться 21 грудня, у суботу. Зазвичай він припадає на 21 або 22 грудня — у залежності від того, чи є рік високосним.

Тривалість світлового дня у день зимового сонцестояння є найменшою протягом всього року. 21 грудня 2024 року вона становитиме лише 8 годин 4 хвилини та 17 секунд.

Таке астрономічне явище стається через те, що північна півкуля планети Земля нахилена у бік, що є протилежним до Сонця та візуально своєї найнижчої точки досягає на небі саме 21 або 22 грудня.

Після дня зимового сонцестояння тривалість світлового дня почне поступово збільшуватися. В цей період у Північній півкулі розпочинається астрономічна зима, а у Південній — астрономічне літо. Так триватиме до дня літнього сонцестояння.

У народних повір’ях вважалося, що у цей день сили добра перемагають зло, а світло – темряву. У ніч проти зимового сонцестояння у давні часи наші пращури відзначали Свято Коляди – слов’янського бога, що уособлював Сонце. Люди прикрашали будинки ялинковими гілками, пекли обрядовий хліб круглої форми, вночі палили багаття, щоб “прогнати” темряву.

Раніше на  USIonline.com

Різдво дуже довго не було частиною новорічного циклу: історик Володимир Півторак

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.