Дебати у справі «Краяну» вчергове зірвалися: причина «фото»

Дебати у справі «Краяну» вчергове зірвалися: причина

Судові дебати у резонансній справі міського голови Одеси Геннадія Труханова щодо «Краяну» знову зірвалися через неявку обвинуваченої оцінщиці Галини Богданової. Прокурор клопотав про привід фігурантки.

Про це повідомляє спецкореспондент Української Служби Інформації Катерина Петренко з Апеляційної палати Вищого Антикорсуду.

Мера та ще шістьох фігурантів обвинувачують в тому, що вони заволоділи 93 мільйонами гривень з бюджету Одеси шляхом купівлі заводу-банкроту «Краян» за завідомо вдвічі завищеною вартістю.

Амбулаторне лікування, розголошений діагноз і жодних доказів тяжкості хвороби?

Адвокат Дмитро Щербань, окрім листка непрацездатності, не надав суду жодних доказів на підтвердження тяжкості її хвороби. Суд прохав документи, які засвідчили б: її хвороба настільки тяжка, що вона не може з‘явитись в судове засідання. Але не склалося. Щоправда, Щербань згадував, що раніше подавав документи з вказанням діагнозу.

Ба більше, як в минулому засіданні, так і сьогодні, вочевидь, з необачності захист сам розголосив у відкритому засіданні діагноз Богданової. Проте це не завадило адвокату Сергію Лисенку у претензійній формі висловитися на адресу судді, який повторив діагноз.

Справа в тім, що 25 листопада дебати теж зірвались через відсутність Богданової. У листку непрацездатності за ті дати йшлося лише про амбулаторне лікування. У захисту тяжкість її хвороби не викликає сумніву, проте доказів на підтвердження цього вкотре немає.

Адвокати пояснюють це раптовим погіршенням стану.

Вона знову себе погано почуває, знову відкрили лікарняний, – пояснив Щербань.

Суддя Панкулич зауважив: характер неявок вказує на те, що обвинувачена може не з‘являтись до суду дуже довго. Тому і перевіряють тяжкість хвороби.

Так, цього разу знову всі 16 учасників справи зібрались, але захисник не зібрав належних документів. Адвокат пообіцяв згодом надати довідку, де буде Богдановій, за його словами, «ймовірно не рекомендовано відвідувати засідання». Окрім того, Щербань додав: ще в червні надав суду довідку з діагнозом, тому сумнівів у тяжкості хвороби бути не може.

З етичних міркувань та без дозволу Богданової почуту у відкритому засіданні інформацію, що становить її лікарську таємницю, УСІ не розголошуватиме.

«Хвороба – не індульгенція»: позиція прокурора

Лікування було амбулаторне, у такому разі вона могла б бути присутня в суді. Разом з тим, і перебування в лікувальному закладі – не панацея неявки. Сам факт існування цієї хвороби – не індульгенція від участі в засіданнях суду, – заявив прокурор САП Валентин Мусіяка.

Вперше він клопотав застосувати привід до Богданової в наступний суд.

«Неморальний»: захист вчергове перейшов на особистості 

Такі рішучі кроки прокурора підштовхнули до грубості в його бік та перехід на особистості з боку адвокатів та обвинуваченого. Обвинувачений, директор фіктивної фірми Петро Загодіренко, назвав прокурора «неморальним» і дозволив собі заявити, що така його позиція, мовляв, «свідчить про відсутність принципів у працівників НАБУ і САП».

Спрогнозувати стан здоров‘я не можна, а застосувати привід – негуманно і не по-людськи. Тим паче, лікарні обмежують лікування на стаціонарі через пандемію коронавірусу, – висловився адвокат Тарас Пошиванюк.

Натомість адвокат Сергій Лисенко знову грубіянив прокурору та суддям. Цікаво, що він клопотав про розгляд в закритому режимі через оголошення діагнозу і звинувачував в цьому суддів, попри те, що «розбовкав» вперше діагноз Богданової в минулому засіданні саме його колега – адвокат за наявності преси та прямої трансляції.

Адвокат Михайло Коротюк заявив, що прокурор мав би думати про стан здоров’я Богданової, коли пред‘являв їй обвинувачення у тяжкому злочині. То за логікою адвоката, серйозна хвороба – індульгенція для пред‘явлення обвинувачення у злочині особливої тяжкості і, вочевидь, взагалі відбування покарання у подальшому, якщо суд визнає винною?

Цікаво, що водночас цей же адвокат повідомив: Богданова була єдина з фігурантів, яку після повідомлення про підозру не затримали детективи НАБУ через стан здоров’я.

Реакція суду

На зауваження прокурора суддя визнав, що має вчасно зупиняти захист, коли ті переходять на особистості і оцінюють професійні та моральні якості прокурора. Адвокат Пошиванюк відразу публічно вибачився. Усі інші змовчали.

Та повернімось до хвороби Богданової.

Це найтяжче захворювання, яке на цей час можна було придумати, – виступив на захист, а, можливо, і обмовився адвокат В’ячеслав Вінчковський.

Суддя навіть оголосив технічну перерву, аби адвокат Щербань дізнався, чи Богданова прибуде до суду 10 грудня – у наступну, призначену раніше, дату розгляду. Згодом Щербань передав слова обвинуваченної, що та «постарається бути».

Насамкінець, колегія суддів визначила причини неявки Богданової неповажними, бо немає документів щодо тяжкості захворювання, а лише промов захисників недостатньо. Проте не зважаючи на визнання причини неявки не поважною, клопотання прокурора суд по суті не розглянув.

Дебати у справі мають розпочатися о 13:00 10 грудня.

Нагадаємо, Апеляційна палата Антикорсуду раніше закінчила заслуховувати пояснення адвокатів та обвинувачених щодо апеляційних скарг прокурорів САП на виправдувальний вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову та ще 7 фігурантам у справі «Краяну” та перейшла до дебатів.

4 липня 2019-го Малиновський райсуд Одeси виправдав усіх обвинувачeних у справі.

Прокурори САП оскаржили вирок і домагаються його скасування, бо вважають нeзаконним, а також прагнуть повернення справи на новий розгляд у ВАКС. За їх словами, вирок одеські судді писали у змові з адвокатами. Про це свідчать проаналізовані суддями у вироці документи, які в суді не долучались, а також показання свідків, яких допитували лише в НАБУ, а не під присягою. Згідно змін до КПК, показання в бюро взагалі не є доказами у справі.

Скаргу прокурори вже зачитали. Варто додати, що розгляд справи в апеляції неодноразово відкладався через фігурантів та їхніх адвокатів.

Якщо АП ВАКСУ скасує вирок, Антикорсуд почне розгляд заново.

Ранее на  USIonline.com — Не упомяни имени Труханова всуе: суд завернул обвинительный акт против свидетеля по делу «Краяна».

Читайте нас в Facebook, Telegram и Instagram, смотрите на Уoutube.