Екс-чиновник одеської мерії виступає проти демонтажу пам’ятника Катерині «фото»

Екс-чиновник одеської мерії виступає проти демонтажу пам’ятника Катерині

Пам'ятник засновникам міста є невід'ємним елементом ансамблю Катерининської площі, Приморського бульвару з Потьомкінськими сходами та всього ядра історичного центру Одеси, сформованих у 19-20-му ст. Саме ця територія представлена у номінаційному досьє міста-порту для включення до ЮНЕСКО, тому не може бути змінена.

Таке бачення висловив колишній голова управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Володимир Мещеряков.

Саме з цією метою відтворювалася історична скульптурна композиція після демонтажу пам’ятника Потьомкінцям, що був дисонуючим елементом, виконаним в стилі соцреалізму. На шляху до ЮНЕСКО завданням влади Одеси та України є приведення номінованої історичної території та розташованих на ній архітектурних ансамблів 19-20 століть у стан, що максимально відповідає цьому періоду.

У туристичних буклетах усього світу буде написано: «Потрапивши на територію цього об’єкту ЮНЕСКО, ви зможете насолодитися атмосферою міста-порту Одеси кінця 19-го, початку 20 століть, періоду найбільшого розвитку цього унікального історичного міста Північного Причорномор’я», – написав екс-чиновник.

В Одеській міській раді заявили, що Володимир Мещеряков не є очільником управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини протягом довгого часу.

Викладена думка є особистою і не має жодного відношення до офіційних заяв міської влади, – повідомили у мерії.

Відзначимо, що Володимир Мещеряков звільнений з посади голови управління у травні цього року.

Раніше на  USIonline.com

Пам’ятник Катерині: історія, значення, контекст (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.