«Чи натиснув би на ядерну кнопку Василь ІІІ?» В Одесі презентували другий том книги «10 розмов про історію України» (фото)
Вчора, 19 лютого, в бібліотеці університету ім. К.Д. Ушинського в Одесі відбулася презентація другого тому науково-популярної книги «10 розмов про історію України (від Данила Галицького до гетьмана Мазепи)». Про книгу розповіли самі автори - професор кафедри історії України, ректор Університету Ушинського Андрій Красножон та директор, головний редактор видавництва «Фоліо» - Олександр Красовицький, а також автор першого тому «10 розмов про історію України» Данило Яневський.
На презентації книги побувала кореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.
Видавництво «Фоліо» запустило «Великий науковий проект». Його метою є спроба донести до українців власну філософію, історію та майбутнє. Друга книга, над якою працював історик, ректор одеського університету ім. К.Д. Ушинського Андрій Красножон – «10 розмов про історію України (від Данила Галицького до гетьмана Мазепи)» була надрукована саме в рамках цього проекту.
Автор першого тому «10 розмов про Історію України» Данило Яневський подякував всім, хто прийшов та відзначив історичну місію Одеси.
Чому це так. Тому, що все що відбувається сьогодні на ваших очах та у вашої присутності — це, дійсно, історія за останні сто років унікальний випадок. І я дуже тішуся тому, що перший крок це зробила Одеса… Це так, тому що сьогодні в одній точці, в один і той самий момент часу, в одному і тому самому місці зібралися люди які, по-перше, хочуть думати інакше, думають інакше і шукають де знайти це «інакше», тому що їх не задовільняє та картина, яку вони бачать перед собою кожного дня, – сказав Данило Яневський.
Данило Яневський
Він додав, що за останні тридцять років його колеги витягли на поверхню великий пласт історичних матеріалів. Але важко спромогтися скласти цей матеріал у цілісну та несуперечну картину країни в якій ми живемо. Науковий погляд на світ відрізняється від пропаганди тим, що він підраховує.
Наука починається там, де починається підрахунок. Історія України – це 40 цивілізацій, 30 державних утворень, 30 правових систем, 70 окремих етнокультурних територій.
Я розумію Україну в міжнародно визнаних кордонах 1991 року. І не якусь етнічну територію в якій якісь «укри» виникли, а яка точно вписується в цифри… Це кількість сторіч, в яких на території сучасної України, в кордонах 1991 року існували цивілізовані форми життя. Кожна з яких залишила тут свій відбиток. В Одесі це видно на кожному кроці, – каже Яневський.
Книга «10 розмов про історію України» написана в незвичному для класичної історичної літератури форматі. Книга не пересичена історичними датами, замість цього автори цієї книги пропонують поглянути на історію України крізь призму подій, які вплинули на напрямок розвитку всього історичного процесу. Україна завжди була багатонаціональною країною, що робило її культуру надзвичайно багатою, бо її складовими частинами стали культурні надбання різних народів. Отже, в книзі автори пропонують читачу цікаві роздуми з приводу історичного минулого країни, ба написана вона в більш науково-популярному стилі.
Цей формат розв’язує руки. Цей формат має направлення на студента – першокурсника будь-якого гуманітарного факультету, або на людину яка просто цікавиться історією і хоче просто структурувати хронологію: від початку до, у даному випадку, Мазепи. Тобто у цьому форматі ми можемо переходити з теми на тему і міняти під час розмови кут погляду, – розповів професор Красножон.
Андрій Красножон
Формат книги унікальний тим, що містить жанрові, стилістичні, порівняльні речі, які неможливі у науковій статті. Наприклад, у другому томі розглядається питання «Чи натиснув би на ядерну кнопку цар московський Василь ІІІ» бо він «православний фундаменталіст».
Олександр Красовицький
Зараз війна з росією, спонукала пересічних українців цікавитися своєю історією, як ніколи раніше.
Та саме така історично науково-популярна література дає їм ці знання.
В Одесі презентація книги відбулася у двох різних аудиторіях, два різних дні — 19 та 20 лютого, бо кількість бажаючих поспілкуватися перевищило можливості приміщень.
Книга надрукована тиражем у 500 примірників, частину яких було передано до бібліотек міста.
Раніше на USIonline.com —
Для чого історія на сучасній війні: ректор одеського педуніверситету Андрій Красножон (відео)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.