Чому українські військові активно рятують тварин? «фото»

Чому українські військові активно рятують тварин?

В Україні за часи війни на кожному блокпості, на кожній позиції можна почути сотні історій про врятовані життя тварин. Деяких з них військовим вдається влаштувати у добрі руки, хтось залишається разом з визволителем нести службу. Таке ставлення до братів наших менших багато говорить не тільки про наших захисників та захисниць, але й про їх мотивацію.

Подробиці у матеріалі Української Служби Інформації.

Коти, собаки, та навіть врятована вєтнамська свинка – таких тварин можна зустріти на передовій. Їх рятують українські військові. Ви, напевно, бачили багато фото та відео, де поряд з захисниками та захисницями ластяться брати наші менші. Психологи кажуть, що те все через первинну мотивацію. Наші ЗСУ захищають не тільки рідну землю від загарбників, але й усе живе на ній.

Один із захисників, якого ми спитали про врятовану ним кішку, яку звуть Жабенятко, розповів:

Це справді відрада. Дивишся на неї та якось переносишься у той нормальний світ. У нас майже у кожному підрозділі хтось є, – поділився військовий.

Тобто, наші ЗСУ йдуть не вбивати, а саме захищати.

В той же час на війні ти не завжди (вкрай рідко) бачиш ворога в обличчя і, захищаючи країну глобально, рятуєш життя, що знаходиться поруч. Навіть, якщо воно весело виляє хвостом поруч із твоїм окопом, – пояснює на своїй сторінці у соцмережі засновник в UAnimals Олександр Тодорчук, який теж, до речі, боронить країну у лавах ЗСУ.

Але не тільки військові мають велику душу та любов до всього живого. Наша колега фотограф Ніна Ляшонок однією з перших потрапила на деокуповану Херсонщину. Зі зйомки вона повернулася разом із місцевою собакою. Назвала її Черрі.

Ми спілкувалися у Чорнобаївці з місцевими жителями, вона весь час бігала за нами, тремтіла і дуже голубилася. Жінка місцева розповіла, що підгодовує їх усіх тут, багато господарів поїхали, їй важко, до себе всіх взяти не може, і я на мить уявила, що візьму її. Потім ця думка стала твердішою, я сказала про неї цій жінці, вона відразу підхопила собачку, щоб вона не втекла, поки я фотографую і передала мені, коли я закінчила. Каже, що хоч одній пощастило, на морі купатиметься. У машині під час одного з бахів, вона залізла мені аж на шию) все розуміла, чудово поводилася всю дорогу до Одеси, – поділилася з УСІ Ніна.

Черрі їде в Одесу

На противагу нашим захисникам, загарбники йдуть до нас із іншою мотивацією. Вони стріляють у притулки, вбивають тварин зі своєї зброї заради розваги, крадуть рідкісних представників фауни та знущаються над ними. За підрахунками UAnimals, понад 80 видів тварин в нашій країні знаходяться на межі зникнення і через російську агресію можуть повністю припинити своє існування. Окупанти вбили за час війни вже понад 10 000 000 тварин.

Природа відновиться, ми не забудемо та не простимо.