Чому одесити роблять щеплення від інфекцій: страх ускладнень, стаціонарного лікування і свідомий вибір «фото»

Чому одесити роблять щеплення від інфекцій: страх ускладнень, стаціонарного лікування і свідомий вибір

Захистити себе чи інших? Аби на роботі не діставали чи щоб їздити вільно за кордон? Питання вакцинації було найпопулярнішим до повномасштабного вторгнення. Хоч на якийсь час люди і забули про коронавірус, та він нікуди не зник. Саме тому важливо продовжувати вакцинальний курс проти цієї хвороби, щоб посилити захист перед осінньо-зимовим сезоном.

Кілька одеситів поділилися з Української Службою Інформації власним досвідом вакцинації та закликали інших теж зробити щеплення.

Дмитро

Одесит Дмитро довгий час відмовлявся від вакцинації. Начитався в інтернеті жахів та мав велику недовіру до існування коронавірусу.

Мені не треба було примусово вакцинуватись для роботи чи інших потреб. Спочатку я не хотів принципово. Так, є ці стереотипи, що стільки людей повмирало від вакцини, чіпи та інше. Я не вірив, що є коронавірус і не вірив, що вакцинація врятує і потрібна, — розповідає він.

Серед його знайомих було доволі багато тих, хто підтримував його думку. Під час зустрічей вони палко обговорювали світову змову, аж згодом, один за одним почали хворіти з однаковою симптоматикою. Один із друзів потрапив у лікарню з важким перебігом хвороби. Виявилось, якби вакцинувався, було б легше. Думка компанії друзів поступово змінювалася. Дмитро пішов на консультацію не до знайомих чи в інтернет, а до лікаря.

Я поспілкувався зі своїм сімейним лікарем і просто загорівся. Першу дозу я зробив рішуче, наступного дня після консультації. Ми спілкувались десь пів години, лікар розповідала про пацієнтів та усілякі наукові штучки. Були пацієнти, котрі потрапляли до лікарні, а потім жалкували, що не були щеплені. Вони казали, що заплатили надто високу ціну. Спочатку я і сам відмовляв свою родину. Мої бабуся та дідусь щепились із власного бажання, а я все питав, навіщо це їм. Я довірився лікарю та не пожалкував, тепер я у команді тих, хто заохочує вакцинуватись, — додає Дмитро.

Зараз хлопцеві 25 років, і в червні він завершив курс вакцинації від COVID-19. Вибір був повністю свідомий та хлопець жодного разу не пожалкував.

Даша

А ось Даші 22 роки, вона дуже переймалась тим, чи треба робити щеплення. Розповіла журналісту, що пам’ятає досить добре ці перші дні, коли страшно було виходити на вулицю: лише продуктовий та аптека, масок немає або за височезною ціною, а одеський транспорт напівпустий навіть вранці.

Я щепилась за першої нагоди і казала батькам, що потрібно вакцинуватись першою доступною вакциною, поки ще не захворіли. Кожен чих був мені підозрілий, хоч я і не параноїк. І якщо мати згодилась швидко, татові скоріше було ліньки. Він палить, скільки я себе пам’ятаю, а в новинах все казали за легені. І тут у нього температура підіймається, кашель ніби грім, їдемо до лікарні. А я все продовжую дорогою оце своє “а я ж казала, що треба”, – розповідає дівчина.

Батькові пощастило – тест був негативний. Донька все ж вмовила його зробити щеплення, тому зрештою таки захворівши на коронавірус, він переніс його досить легко.

Уся ця процедура, обов’язкове проведення КТ, один тест, а потім інший. Я думаю, що він здався під впливом додаткової мороки під час хвороби, і через деякий час все ж щепився. І коли наступного разу захворів, то переніс досить легко, чому я і рада. Якщо додаткові складнощі підштовхують людину до щеплення, то й добре. Адже я не хочу гадати та сподіватись на розсуд долі, коли маємо змогу захиститись,— ділиться Дар’я.

Щеплення рятують життя

На додаток кілька фактів про вакцинацію, які підтверджують їхню безпечність та ефективність. 5,3 млрд людей в усьому світі, або 67% населення планети, отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19. Близько 7 млн доз антиковідної вакцини вводять у світі кожен день. За підрахунками вчених, за перший рік використання вакцина від COVID-19 вже врятувала життя понад 14,4 млн людей у світі та близько 25 тис. людей в Україні. За даними на кінець 2021 року, 97,6% померлих від ковіду в Україні були невакциновані.

Станом на кінець липня в Україні вакциновано однією дозою вакцини від COVID-19 близько 16 млн осіб, двома дозами понад 15,2 млн осіб, бустерну дозу отримали близько 1,6 млн людей. Вакцинуватися від COVID-19 можна навіть якщо немає декларації із сімейним лікарем. Щоб щепитися, необхідно звернутися у найближчий пункт вакцинації.

Раніше на  USIonline.com

Вакцинація і ревакцинація: коли і від яких хвороб треба щепитися у дорослому віці

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.