Через реорганізацію в Одеському університеті унікальні експонати опинились під загрозою (відео)

На початку квітня Одеський Національний університет ім. І. І. Мечникова розпочав процедуру реорганізації музеїв вишу в один Науково-просвітницький центр. Частина музеїв були зачинені та опечатані, чимало співробітників звільнили, іншим запропонували нові посади. Фахівці, які відповідали за утримання колекцій фондів, були позбавлені можливості доглядати за експонатами.

Як розповіли кореспонденту Української Служби Інформації співробітники одного з музеїв вишу, за наказом ректора з 1 квітня 2024 року було здійснено опечатування трьох музеїв Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова.

Так, деякі співробітники вишу за усним дорученням ректора здійснили опечатування залів Зоологічного музею ОНУ ім. І. І. Мечникова. Експонати опинилися під загрозою біологічного пошкодження шкідливими комахами, повідомляє джерело УСІ, – адже зазвичай у квітні та травні співробітники музею займались обробкою опудал та колекції від шкідників.

Я був звільнений з 1 квітня, як завідувач музею. Однак передати матеріальне майно нікому, адже інша структура не визначена, та скільки буде закритий музей невідомо. Зараз починаються заняття студентів, а музей – це навчальна база для студентів біологічного факультету. Заняття теж будуть зірвані. Ну й екскурсійна діяльність також — студенти та школярі, які зазвичай з середини травня та кінця червня у масі ходять на екскурсії, – вони також будуть позбавлені можливості відвідування музею, – зазначив завідувач зоологічного музею ОНУ ім. І. І. Мечникова, доктор біологічних наук Володимир Лобков.

Володимир Лобков

За його словами, з восьми співробітників музею залишилось лише двоє – наразі, їм загрожує скорочення, через брак коштів на зарплату.

Проблемним залишається питання й догляду за приміщенням будівлі зоологічного музею. Стіни та дах залів музею дали тріщини, проте університет не виділяє коштів для його ремонту.

У музеї проводяться платні екскурсії, проте кошти від цього на ремонт не надходять. Якщо не буде змінений підхід до утримання музею, унікальні колекції постраждають, – зауважив Лобков.

Після опечатування минуло вже півтора місяці — проте музей й досі зачинений.

Зазначимо, Одеський Зоологічний музей ОНУ ім. І. І. Мечникова був заснований у 1865 році водночас із відкриттям університету. Колекція збиралась 150 років і сьогодні складається з понад 60 тисяч експонатів. Крім того, музей є науково-дослідницькою базою для біологічного та геолого-географічного факультетів. Його колекції забезпечують підготовку курсових і дипломних робіт студентів, проведення наукових досліджень.

Як стало відомо кореспонденту УСІ, наприкінці минулого року співробітників п’ятьох музеїв Одеського Національного університету ім. І. І. Мечникова попередили про реорганізацію закладів. Ректором вишу було вирішено об’єднати усі музеї в одну структуру. За словами нашого джерела, усім співробітникам запропонували звільнитися, натомість обійнявши інші посади у новій структурі, які за рангом нижчі, — наприклад, директорам запропонували стати спеціалістами. Володимир Лобков звернувся до суду для оскарження дій керівництва ОНУ.

Водночас, 16 травня ОНУ оголосив про створення Наукового-просвітницького центру «Музеї ОНУ ім. Мечникова» – куди увійшли усі п’ять музеїв вишу.

УСІ скерувала запит до керівництва ОНУ з проханням прокоментувати ситуацію.

Раніше на  USIonline.com

В Одеському археологічному музеї розповіли подробиці про зникнення та повернення старовинних предметів з колекції (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.