Благодійна реставрація: в Одесі відновили старовинні двері будинку Фельдмана (фото)
Робота над дубовими дверима будинку середини ХІХ сторіччя тривала понад півроку в кілька етапів.
Про це повідомили на сторінці проєкту «Тисячі дверей Одеси» в Facebook, передає Української Служби Інформації
Будинок Фельдмана розташований на розі вулиць Катерининської та Буніна. Він збудований у 1880 році за проєктом архітектора Вейтко.
Процес реставрації дверей у стилі необароко, за словами майстрів, був особливо складним, адже з часом двері зазнали значних ушкоджень від впливу довкілля та людського фактора. Проте, проявивши максимальну акуратність та професіоналізм, реставраторам вдалось зберегти і відновити первозданний вигляд твору мистецтва.
Спочатку майстри провели акуратний демонтаж, після чого, щоб виявити усі проблемні зони і визначити стратегію реставрації, виріб досліджували.
Після цього почалася робота з відновлення, яка за словами майстрів, полягала в усуненні пошкоджень, очищенні від шарів часу, реставрації втрачених елементів, далі двері підготували до нанесення захисного покриття. Після покриття дверей лазур’ю і датською олією двері було змонтовано і покрито поліроллю.
Результати реставрації дубових дверей будинку Фельдмана вражають своєю красою і точністю. Завдяки старанності та майстерності реставраторів, вдалося зберегти всі оригінальні елементи і деталі дизайну, виявити і відтворити втрачені, передати атмосферу історії та культурну спадщину епохи, – зазначили автори проєкту.
Нині двері предстають перед нами у всій своїй красі, ставши своєрідним символом поваги до нашої історичної спадщини і творчого духу архітекторів минулих століть. Вони не тільки свідчать про минуле, а й нагадують про важливість збереження культурної спадщини для майбутніх поколінь, – йдеться у повідомленні.
За словами активістів, у місті потребують реставрації ще багато старовинних дверей. Тому шукають небайдужих, які готові підтримати цей проєкт і подарувати дверям нове життя. Це можна зробити за посиланням.
Раніше на USIonline.com —
Помер відомий одеський краєзнавець і фотограф, який помічав «дрібні» вади реставрації пам’яток
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.