Більше не символи: Катерина та Суворов «переїхали» в Одеський художній (фото) «фото»

Більше не символи: Катерина та Суворов «переїхали» в Одеський художній (фото)

Пам'ятки - а точніше скульптури - після демонтажу перемістили на тимчасове зберігання в Художній музей. Вже стало відомо, де саме у музеї їх будуть зберігати і що з ними буде далі.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Вже у четвер, 29 грудня, два пам’ятники російським катам після демонтажу опинились на зберіганні в ОХМ.

Кирило Ліпатов, голова науково-експозиційного відділу ОХМ зазначив, що як відомо, міськрада передала на тимчасове відповідальне зберігання ці дві скульптури, і вночі їх музей прийняв на свою територію. Елементи скульптур зберігатимуться у різних частинах музею, з урахуванням різниці їхньої художньої та музейної цінності.

Йдеться в першу чергу про чотири автентичні елементи пам’ятника Катерині 1900 року. Чотири фаворити належать до музейного фонду України, тому вони зберігатимуться у фондах музею. Скульптура Олександра Суворова зберігатиметься у внутрішньому дворі музею. А власне новоробна скульптура Катерини 2 зберігатиметься у фасадному дворі музею.
У 2023 році музей організує всеукраїнський конкурс діячів мистецтва, які працюватимуть зі скульптером Катерини. Конкурс судитиме компетентне журі. Сподіваюся, що та дискусія, яка велася напередодні демонтажу, буде продовжена засобами сучасного мистецтва, – повідомив Кирило Ліпатов.

Кирило Ліпатов

Нагадаємо, на сесії міськради депутатка Олександра Ковальчук запропонувала передати пам’ятник на тимчасове зберігання до Одеського художнього музею. Цю поправку депутати також підтримали.

Раніше на USIonline.com

Катерина все: міськрада ухвалила рішення про демонтаж пам’ятника

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.