Акція, паркан та Катерина: в Одесі черговий конфлікт біля пам’ятника (фото, аудіо) «фото»

Акція, паркан та Катерина: в Одесі черговий конфлікт біля пам’ятника (фото, аудіо)

Художню виставку не дозволяє розпочати муніципальна варта, на місці також патрульні поліцейські.

Про це з місця подій повідомляє фотокореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

У суботу, 19 листопада на паркані навколо пам’ятника Катерині, який з’явився тут нещодавно, мали провести художню акцію «Воля не смерть». Але роботи розвісити митцям спочатку не дозволяла муніципальна варта, а згодом поліцейські.

Одеський художник Володимир Уманенко розповів кореспонденту УСІ, що подібні художні акції та виставки робили з початку березня на Книжці, Дерибасівській та інших місцях.

Ця акція сьогодні вже тридцять третя, і ми хотіли показати містянам, що в нас є художні роботи, якими ми хотіли підтримати цей величний монумент. Розказати людям його історію встановлення, історію карикатур і робіт, які присвячені цьому пам’ятнику. Хлопці з муніципальної варти сказали мені, що є якийсь наказ, який забороняє «всевозможные акты вандализма», тобто розміщення художніх робіт. Я не бачив цього наказу, нам обіцяють, що прийде якась людина, у якої він є. Я вважаю, що цей паркан, поставлений навколо державного пам’ятника, який належить громаді, побудований на гроші громади, і громадяни мають право з ним співпрацювати. Художники мають право його розмальовувати, громадяни мають право писати на ньому, а муніципалітет має право зафарбовувати чи прибирати те, що не треба, — поділився думкою щодо ситуації Володимир Уманенко.

Володимир Уманенко

Раніше на  USIonline.com

Що чекає на пам’ятник Катерині: думки одеситів (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.