Аграрний сектор торік отримав 34 млн грн держпідтримки на розвиток зрошення
У 2025 році українські аграрії скористалися державною підтримкою на суму 34 млн грн для зрошення сільськогосподарських земель. Завдяки цьому водопостачанням забезпечили близько 2,5 тис. гектарів угідь.
Про це поінформували в Міністерстві економіки, довкілля та сільського господарства України.
Фінансова допомога була спрямована десяти агропідприємствам, що працюють у Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Сумській та Черкаській областях.
Вкладення у меліорацію — це внесок у сталий розвиток агросектору. Державні інструменти підтримки дають можливість сільгоспвиробникам відновлювати зрошувальні системи, раціональніше використовувати землю та прогнозувати виробництво навіть за складних обставин, — наголосила заступниця міністра економіки Ірина Овчаренко.
У міністерстві зазначили, що реалізація програми у 2025 році дозволила зрошувати 2,5 тис. га сільгоспземель, що посилює стійкість агровиробництва до кліматичних ризиків і викликів воєнного часу.
Також у Мінекономіки нагадали, що програма передбачає відшкодування витрат на будівництво та/або модернізацію меліоративних систем. Граничний розмір компенсації становить 26,5 тис. грн на один гектар земель із гідротехнічною меліорацією.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.
