Адвокат одеського «короля контрабанди» збрехав суду щодо його громадянства «фото»

Адвокат одеського «короля контрабанди» збрехав суду щодо його громадянства

Під час оскарження указу президента про позбавлення одеського бізнесмена Вадима Альперіна громадянства України, сторона захисту маніпулювала фактами.

Про це йдеться у постанові Великої палати Верховного Суду.

Вадим Альперін оскаржував указ президента про припинення його громадянства. Підставою для позбавлення бізнесмена українського паспорту стала наявність у нього громадянства іншої країни — Ізраїлю. Сам він запевняв, що отримав паспорт Ізраїлю у 90-х, коли вів у цій країні бізнес. Тоді між Україною і Ізраїлем діяв візовий режим, тому Альперін буцімто вирішив стати громадянином Ізраїлю, щоби не оформляти щоразу візу.

Представник Альперіна під час судового засідання заявив, що той скасував свій ізраїльський паспорт і надав лист посольства Ізраїля в Україні, який мав би це підтвердити. Втім, як виявилося, мова йде виключно про скасування закордонного паспорту, але жодним чином не означає припинення громадянства цієї країни. Таким чином, суд підтвердив, що Альперін досі є громадянином Ізраїлю.

Відзначимо, що Вадима Альперіна затримали співробітники НАБУ у листопаді 2019 року. Бізнесмен фігурує у справі про ввезення до України товарів за заниженою митною вартістю. Детективи стверджують, що фірми Альперіна імпортували товар за підробними документами, які оформлювали в його одеському офісі.

У квітні 2021 року указом президента українське громадянство Альперіна було припинено. Бізнесмен оскаржував це рішення у судах, але зазнав невдачі. Верховний суд визнав позбавлення контрабандиста громадянства законним.

Раніше на USIonline.com

У одеського бізнесмена Альперіна законно відібрали український паспорт — Верховний суд

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.