19-річний матрос ВМСУ розповів про службу і як опинився на кораблі «фото»

19-річний матрос ВМСУ розповів про службу і як опинився на кораблі

Від написання музики до служби на військовому кораблі — історія 19-річного матроса ВМС ЗС України.

Історію опублікували на сторінці ВМС ЗСУ в Facebook.

Свій перший контракт 19-річний Юрій підписав за кілька місяців до початку повномасштабної війни. Але 24 лютого він був не разом зі своєю командою, а в одному з навчальних центрів Військово-Морських Сил.

Через тиждень у хлопця з’явилась можливість повернутись на свій корабель, навіть довелось їхати на попутках, адже Юрій хотів воювати у складі свого екіпажу.

Ще з дитинства хлопець, який народився та виріс на Вінниччині, мріяв про професію, пов’язану з морем. Тож коли його товариш, який потрапив служити на цей корабель раніше, запропонував йому приєднатися до команди, Юрій майже не вагався.

Військову службу я розпочав за кілька місяців до широкомасштабного вторгнення. І я радий тому, що в мене був час на підготовку. Навіть за інших обставин я б уже 24 лютого був у центрі комплектування, — розповідає матрос.

З поверненням на корабель Юрій одразу ж долучився до виконання екіпажем бойових завдань у морі. За понад ніж пів року команда побувала в багатьох екстремальних ситуаціях, з яких завжди виходили переможцями. Свідченням цього є, зокрема, й силуети збитих ворожих літаків та крилатих ракет, які моряки за допомогою спеціальних трафаретів нанесли на надбудову корабля.

Був один випадок. Один мій товариш тільки вийшов з душу, коли пролунав сигнал ракетної небезпеки. Він як був, у нижній білизні, прибіг на свій пост, де з кулемета збив ворожу ракету. Раніше таке вважалося чимось просто нереальним, але тут немає нічого складного — прицілитись, стрельнути і збити. Йому, до речі, лише 18 років, — пригадує один з епізодів Юрій.

Інші повітряні цілі моряки збивали і з ПЗРК, і з корабельних зенітних автоматичних артилерійських установок. З особливим ентузіазмом екіпаж зустрів звістку про затоплення «Москви».

Варто зазначити, що у біографії Юрія є ще одна цікава деталь — до підписання контракту він займався творчою діяльністю, писав разом з другом (саме тим, який запропонував товаришу приєднатися до екіпажу українського військового корабля) музичні композиції. Після перемоги вони планують повернутись до творчості.

Раніше на  USIonline.com

Українці в Америці зобов’язані допомогти України пережити важкі часи, – волонтер

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.