15 років за гратами. Суд оголосив вирок полковнику поліції за бездіяльність 2 травня 2014 року в Одесі (ОНОВЛЕНО)
Приморський суд Одеси оголосив вирок для Дмитра Фучеджи, котрий невдовзі після подій травня 2014 року втік до «ПМР».
Про це повідомив громадський активіст Владислав Балинський, передає Українська Служба Інформації.
Сьогодні приморський суд Одеси оголосив вирок Фучеджи Д.В. та на вимогу прокуратури призначив йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з позбавленням звання полковника та не лише… Це перший вирок, винесений стосовно співробітників поліції щодо їх бездіяльності та сприяння антимайдану до, підчас та після подій 2 травня (зокрема 4 травня 2014 року, коли Фучеджи зробив вигляд, що був вимушений відпустити затриманих сепаратистів з Ізоляторів тимчасового утримання), – зазначив Владислав Балинський.
Вирок оголосив суддя Коваленко В.М. Проводив слідство та підтримував обвинувачення в суді департамент по справах Майдану Офісу Генерального прокурора.
Колишнього заступника начальника одеської міліції Дмитра Фучеджи звинувачували за його відсутності в організації масових заворушень; зловживанні службовим становищем, що призвело до трагічних наслідків; в пособництві в захопленні будівель державних органів та втручанні в діяльність інший працівників правоохоронних органів.
Активіст також нагадав, що після подій 4 травня 2014 року в Одесі, коли затримані сепаратисти були відпущені з ізоляторів під час штурму поліцейського главку, Фучеджи втік з лікарні у «ПМР», а потім роздавав інтерв’ю рос пропагандистам та виступав в ООН по відео зв’язку.
Додамо, що у Придністров’ї Фучеджи був під захистом брата, колишнього міністра внутрішніх справ невизнаної республіки Івана Фучеджі (хоча придністровська влада це заперечувала). Пізніше Росія визнала, що надала Дмитру Фучеджі громадянство. У 2017 році Генпрокуратура України направила російським колегам запит на екстрадицію колишнього міліціонера. Російські прокурори відмовили на тій підставі, що Фучеджі є громадянином РФ.
Оновлено
Як зазначили в Офісі генпрокурора. також суд позбавив Фучеджи права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки, зобов’язав сплатити штраф та позбавив звання «полковника міліції». Крім того, суд повністю задовольнив цивільні позови потерпілих на суму понад 330 тис грн.
Прокурори у суді довели, що засуджений вступив у змову з представниками проросійсько налаштованих груп та антиукраїнських громадських рухів «Антимайдан» і, використовуючи надану йому владу і службове становище, забезпечив безперешкодне вчинення ними 2 травня 2014 року масових заворушень в Одесі.
Внаслідок цього вогнепальні поранення отримали вісім осіб, шестеро з них загинули.
Крім того, 4 травня 2014 року, перевищивши свої службові повноваження, він надав підлеглим співробітникам вказівку про незаконне звільнення з ізолятора тимчасового тримання 63 осіб, затриманих 2 травня 2014 року за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, – йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора.
Раніше на USIonline.com —
Семь лет одесской трагедии: где сейчас главные фигуранты “дела 2 мая” (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.