14 історій родин: в Одесі презентували книгу, присвячену кримським татарам (фото) «фото»

14 історій родин: в Одесі презентували книгу, присвячену кримським татарам (фото)

Цю книгу одеська журналістка Євгенія Генова писала близько 8 місяців, спілкуючись з людьми по зуму або очно: іноді вдавалося і побувати у героїв оповідань в гостях.

На презентації книги в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Михайла Грушевського побувала кореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Книга «Кримськотатарські родини» редакторки одеського видання «Інтент» Євгенії Генової була надрукована харківським видавництвом «Фоліо» наприкінці січня, а у суботу 2 березня її презентували в Одесі. На презентації розповідати про життя та думки героїв, кримських татар, Євгенії Генової допомагав депутат Одеської обласної ради, громадський активіст, волонтер, голова ГО “Кримські татари Одещини” Февзі Мамутов.

Авторка зазначила, що герої 14 історій, які складають книгу, – члени кримськотатарських сімей, усі вважають себе простими людьми і не розуміли, чим вони можуть бути цікавими. Але їхні історії дійсно цікаві. Хоча б тому, що усі ці люди були змушені покинути свої домівки й сам рідний Крим – зараз це просто питання безпеки. Тому люди просто поділилися власним болем і переживаннями з авторкою.

Як розповіла Євгенія, книга складається з 14 історій кримськотатарських родин, які охоплюють різні історичні події – від окупації Криму у 18 сторіччі – і до повномасштабного вторгнення у 2022. Це спогади людей.

Вони (автори історій, – ред.) згадують про те, як ці події позначалися на житті їхніх пращурів, їхніх бабусь і дідусів, а також про повернення до Криму у 1990-х, про кримський спротив у 2014 та про збройний опір російським загарбникам починаючи з 24 лютого 2022, – зазначила Євгенія Генова.

Авторка каже, що сподівається – у цих історіях читачі знайдуть дуже зрозумілі й близькі розповіді й спогади незалежно від свого етнічного походження. А також, можливо, краще зрозуміють і відчують свою ідентичність та дізнаються більше про кримськотатарський народ – корінний народ України. Крім того, вона наголосила, що українці як титульна нація держави мають захищати всі народності і нести відповідальність за збереження і культури, і самих представників різних національностей на території нашої країни.