Зміна раціону в собак: поради для комфортного переходу «фото»

Зміна раціону в собак: поради для комфортного переходу

Міняти раціон собаки треба щонайменше двічі: коли цуценя стане дорослим і після 5–7 років його життя. Необхідність змінити раціон може виникнути й у дорослого вихованця. Наприклад, через його особливі вподобання. Тож розглянемо це питання докладніше далі в статті.

Коли переводити на інший корм

Ветеринари рекомендують змінювати раціон в міру дорослішання вихованця. Така стратегія обумовлена фізіологією, адже потреби організму в поживних речовинах змінюються залежно від віку. Також перехід на нову їжу — чудовий спосіб додати різноманітності в раціон і поліпшити його якість. Можете підібрати корм для собак в гіпермаркеті EVA — там є варіанти!

Навіть висококласні корми можуть вплинути на травлення не так, як очікувалося. Організм кожного вихованця має індивідуальні особливості, від яких залежить перетравлення та засвоєння поживних речовин. Це не тільки вік, розмір і порода, а й перенесені захворювання, вибірковість у їжі, непереносимість певних компонентів. Незалежно від причини перехід на новий корм має відбуватися плавно, щоб травна система адаптувалася до раціону.

Перехід на новий корм для дорослих собак

Перша зміна корму відбувається в той період, коли цуценя досягає дорослого віку. У вихованців маленьких і середніх порід він настає приблизно у 12 місяців, у цуценят великих і гігантських порід — у 18 місяців.

У цуценят швидкий метаболізм і вища потреба в білку, незамінних кислотах, вітамінах і мінеральних речовинах. Це зумовлено активним ростом і розвитком скелета, мозку, нервової та серцево-судинної систем.

Організм дорослої тварини вже сформований, тому потреби в поживних речовинах інші. Годування раціоном для цуценят підвищує ризик появи зайвої ваги, порушень у роботі органів травлення. У кормі для дорослих вихованців мають бути інші співвідношення білків, вуглеводів і жирів, інший відсоток умісту вітамінів і мінералів.

Обов’язково порадьтеся з ветеринаром, коли має бути зміна корму в цуценяти. Дуже важливо, щоб його новий раціон відповідав особливостям породи.

Зміна потреб собаки

На тлі медичних проблем, вагітності, стерилізації або кастрації вихованцеві може знадобитися спеціальне харчування. Ці чинники часто змінюють потреби в поживних речовинах. Наприклад, вагітним і собакам, що годують, потрібна енергомістка їжа. Кастровані потребують менш калорійного корму для підтримання здорової ваги.

Перехід на корм іншого бренду

Іноді власники вирішують перевести собаку на продукти іншого виробника. Це може бути вимушений захід. Наприклад, потреба в раціоні, який враховує додаткові особливості на кшталт розміру крокет або гранул, необхідність профілактики сечокам’яної хвороби тощо. Під час складання плану годування дивіться рекомендації на пакованні.

Собака погано їсть старий корм

Фахівці не рекомендують часто змінювати звичний раціон. Якщо помітили, що вихованець погано їсть старий корм, проконсультуйтеся з лікарем. Можливо, у собаки тимчасово знизився апетит через погоду, зміни гормонального фону або інші причини.

Як правильно перевести на інший корм

Головне правило — не змінювати раціон одним днем. Такий перехід може спровокувати стрес і розлад травлення. Поступово збільшуйте порції нового корму, змішуючи його зі старим під час кожного годування (відсоток нового корму вказаний відповідно до денної норми): 1–2 день — 25 %, 3–4 день — 50 %, 5–6 день — 75 %, 7 день — 100 %.

Зазвичай одного тижня досить, щоб травна система адаптувалася до їжі. Якщо переводите вихованця зі звичайних продуктів на сухий корм, можна їх змішувати в одній мисці. У разі поганого апетиту собаки проконсультуйтеся з ветеринаром.

Можливі труднощі під час зміни корму

Поширені реакції на зміну раціону — діарея і блювота. Вони не обов’язково означають, що новий корм не підходить. Спочатку перевірте, чи правильно ви розрахували добову норму та розмір порції. Часто така реакція виникає через переїдання.

Якщо у вас закінчився старий корм, і ви вирішили без переходу ввести новий, можливі порушення процесів засвоєння з боку травної системи. Потрібно повернутися до стандартної схеми, тобто продовжити годування старим кормом, змішуючи його з новим.

Також можна знизити кількість нового корму й розтягнути період переходу до двох тижнів. Якщо протягом кількох днів ви бачите порушення травлення, свербіж, висипи на шкірі, надмірне линяння, виділення з носа та інші симптоми, проконсультуйтеся з ветеринаром.

Зміна корму — не надто складне завдання. Якщо цей перехід організувати правильно, собака перенесе зміну з найменшим стресом, залишатиметься активною, життєрадісною і здоровою.

Раніше на USIonline.com

Врятований журналістами в Одесі пес Гектор переніс операцію та шукає нову відповідальну сім’ю

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.