Зібрав чимало донатів для ЗСУ: 10-річний Святослав з Вінниччини продає насіння та купує дрони для бійців (фото, відео)

Кожен донат має значення, впевнений волонтер Святослав Вербицький із Тиврова, що на Вінниччини. Хлопцю лише 10 років, а за його акційним насінням, яке він вирощує власноруч, вже черги. Святослав підготовлює насіння чорнобривців, помідорів та перцю, а потім продає його за донат тим, хто хоче підтримати воїнів на передовій.

Про волонтерство після школи, садівництво та віру у Перемогу розповіли Українській Службі Інформації Святослав Вербицький та його напарниця, бабуся Інна Суверток.

Дивіться відео на нашому Youtube-каналі.

Коли розпочалась масштабна війна, Святику було 8 років. Він, як й інші діти, намагався вчитися попри всі обставини, продовжував займатися хіп-хопом, а ще почав збирати кошти, але не на іграшки або цукерки, а на підтримку бійців на передовій. Зараз хлопець встигає не тільки отримувати гарні відмітки, але й завершує свій черговий збір в підтримку ЗСУ.

Для мене важливо пришвидшити перемогу. Щоб не було більше комендантської години, тривог та усіляких обмежень. Наша сила у єдності та згуртованості та спільній меті, до якої ми усі йдемо, – каже Святослав.

Бабуся Святика, Інна Суветок, на своєму городі вирощує понад 200 сортів томатів та 50 сортів перцю. Продажем насіння вона заробляє на життя. Згадує, що перед 24 лютого 2022 року проводила акцію «Подарую – Сійте», яка для неї вже стала традиційною.

Дарувати власнозбір насіння Інна почала після  початку війни ще у 2014 році, щоб підтримати людей аби вони не полишали своєї землі, засівали її і збирали врожай. Напередодні масштабного вторгнення разом з донькою та онуком вона поштою відправила листи з безоплатним насінням замовникам по всій Україні. Але у березні  багато з них почали повертатися з помітками «адресат вибув» та «неможливо доставити через воєнні дії».

Багато з цих листів потрапили у музей, вони зараз у нас зберігаються. Ми зі Святиком так за це переживали. Не вірилось. Перед цим я ще робила акцію «Подарую Донецька, Луганська області і Маріуполь» аби підтримати людей з підконтрольної Україні території на сході країни. Чого я залучила Маріуполь, я не знаю, мабуть, вже було  тривожне відчуття. Ми дарували насіння та відправляли.

Оголошення про акцію 23 лютого 2022 року в  Facebook Інни Суверток

 

В день 24 лютого був шок та примарна надія, що не трапиться цього повномасштабного вторгнення. Я не вважаю, що війні два роки, для мене АТО це війна та майдан – це початок ось цієї війни. Ми оговталися після ранкових новин і йшли на пошту з купою конвертів у руках, з вірою, що все це рано чи пізно закінчиться, – зазначила Інна Суверток.

Інна каже: започаткувавши акцію, яка вже згодом стала всеукраїнською, вона хотіла показати всім, що дуже важливо ділитися – особливо у важкі часи. Метою було підтримати дух, настрій і віру в перемогу тих, хто опинився поряд з війною, щоб жителі сходу за можливістю не полишали своєї землі і збирали врожай, а ті хто переїхав – продовжували обробляти землю.

Допомагав їй онук, а потім, з початком великої війни, він поставив собі за мету купити іменний дрон для воїнів. Тому організував свою акцію, у якій став обмінювати власноруч зібране насіння за донати для наших мужніх бійців.

Рослина – це життя. Ти закладаєш оцю зернинку, у тебе мрії, надії, сподівання, ти її вирощуєш, дивишся на те, як вона росте, доглядаєш, та в кінець кінцем через деякий термін маєш результат. Дуже хотілося підтримати особливо тих людей, які попали в скруту, які мусили через війну виїхати та полишити свої домівки, багато людей на села перебралися жити. Біля кожної сільської хати і міської є земля, а я мала чим поділитися і хотіла дарувати, – каже Інна Суверток.

З продажу першого акційного насіння Святику вдалося зібрати 9 000 гривень. Кошти хлопець передав місцевій громадській організації  на автівку для окремої бригади швидкої перемоги «Рубіж».

У день зустрічі з військовими Святик отримав свій перший дорослий документ – посвідчення волонтера.

Наш земляк танкіст Віктор Дендерук просив допомогти зі збором. Його танк першим зайшов в Ізюм. Це для його бригади був збір на авто: вийшов з ладу двигун та, коли вони були на ротації, попросили своїх земляків посприяти у ремонті автівки. Я тоді зібрав та передав майже дев’ять тисяч. Після цього отримав посвідчення волонтера від громадської організації, яка організовувала цей збір, а військові подарували мені прапор. Бійці та їхні побратими підписали його. Прапор зберігаю у себе в дома у кімнаті, – розповів хлопець.

Святослав із бійцями окремої бригади швидкої перемоги «Рубіж»

 

Святик зустрівся із бійцями й сфотографувався. Командир вручив йому прапор. Це перша така велика ластівка була, що ми маємо допомагати. Певно з цього все і почалося. Ну от здавалося б звідки дитині 8 років і мені ці гроші взяти, ми не працювали – я була скорочена під першу хвилю медреформи. Тоді ми оформили підприємництво і почали працювати офіційно.

Ми не просто волонтери, які збирають гроші – ми пропонуємо на заміну насіння. Хлопці про це вже знали і підготували для нас зі Святославом такий вагомий для нас подарунок, – поділилася Інна Суверток.

В асортименті юного садівника є власноруч вирощене насіння міксу чорнобривців, аквілегії, мальви, помідорів та солодкого перцю. Один пакетик вартує лише 25 гривень, а зібрані від продажу кошти підуть на закупівлю FPV-дрона, який допомагатиме українським захисникам нищити ворога. Донатів треба багато, адже ціна квадрокоптера – близько 7-8 тисяч гривень.

На мій проєкт відгукнулося дуже багато людей. Ми слали насіння в Полтаву, Одесу, Донецьку область, по всій країні. Найбільше, як не дивно, замовлень зі сходу країни, – ділиться Святослав.

Перший дрон замовила мама Святика, моя донька Наталія та відправила воїнам. Ми дрони замовляємо із-за кордону, бо там дешевше та є певні шляхи.

Святик почав продавати акційне носіння за чисто символічну ціну 25 гривень й люди відгукнулися. Ми зробили своєрідну рекламу на моїй платформі спілкування на городню тематику у Facebook,  де я вчу людей сіяти, садити та вирощувати овочі. Ми показали, як він вирощував, доглядав, садив та збирав врожай. І ось люди купують: захід відгукується, найменше центр і Вінницька область, у кого як виходить. Можливо області, які більше відчули оцю саму біду, хочуть більше допомогти і працювати коло землі, – зазначила Інна Суверток.

Перший дрон, який придбав Святік за власні кошти, вінницькі волонтери передали військовому, Герою України, повному кавалеру Богдана Хмельницького, комбату легендарного батальйону «К2» – Кирилу Вересу на сіхдний напрямок.

Наш вінницький волонтер для зустрічі з Кирилом Вересом їздив у Київ та передав велику партію, як ми називаємо – «рій вінницьких дронів». Всі квадрокоптери пронумеровані, підписані. Святослав теж був, присвоїли номер та назву його дрону. У нас також  є фото Кирила Вереса, який тримає коробку з дроном Святика.

Оце дуже вагомо, коли долучаються діти. Адже тільки так кажуть, що добро повинно робитися тихо, – та ні. Знаєте, хоча це й зброя, але для нас українців це добро, адже вона  буде знищувати техніку ворога. Це у них зброя для нападу, а у нас зброя для захисту, – зазначила Інна Суверток.

Справа, якою займається Святик, не сезонна – увесь процес від сівби до реалізації продукту займає рік.

Бабуся ще займається насінням з Голландії, а я – тим насінням, яке вирощую власноруч саме для підтримки ЗСУ. Працюю не кожен день, а коли приходжу до бабусі. Ми з нею ввечері пакуємо чорнобривці та інше насіння, збираю їх. За день приблизно хвилин 40 йде. Вдома вже я підписую листочки для акційного насіння «Від Святослава», – розповів хлопець.

Зараз ми сіємо, потім доглядаємо, далі збираємо, а потім шукаємо замовників і розсилаємо по всій Україні. Так що робота в нас триває цілий рік. Наприклад, насіння помідорів у нас зберігається 4-6 років, та ми можемо пропонувати їх людям у будь-якій порі. Просто є певний час, коли потрібно сіяти, – ділиться Інна Суверток.

Наразі школяр мріє про те, як найшвидше придбати ще один дрон для ЗСУ, а взагалі планує не зупинятися й купити якомога більше «листівок» для бійців.

Замовити насіння можна написавши у групу Інни «Квіти, овочі і не тільки», де є спеціальний альбом акційного насіння від Святика.

Хотілося, щоб оцей дрон, який ми днями замовимо, був останній. Я б хотіла, щоб війна закінчилася і щоб моя дитина й інші діти думали не про купівлю дронів, а про іграшки й розваги.

Ми сильні разом. У нас один напрямок, в нас просто немає іншого вибору – або ми їх, або вони нас. А сила наша – в єдності, – каже бабуся Святика.

Підтримати юного волонтера можна, замовивши насіння у групі Інни Суверток, взявши участь у лотереї або надіславши донат за реквізитами:

5375411591347260

Святослав Вербицький, Монобанк

4246001030273100

Суверток Інна Григорівна, Приват банк

Автор: Тетяна Горбонос

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

Раніше на USIonline.com

Собаки-захисники загону «Антарєс»: як вони шукають людей під завалами після прильотів (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.