Зібрались і поїхали: як підготувати авто у новорічну сімейну подорож
У новорічні свята із розміреного сімейного затишку іноді хочеться перенестися у незвичну атмосферу досліджень та відчути хвилюючий дух пригод. Соцмережі рясніють пропозиціями святкових турів, але чому б не відправитися у сімейну подорож на власному авто? Здається, все просто: обрав маршрут, забронював готель і вперед. Але подорож за кермом — це як вирушити в плавання на своєму кораблі: потрібна не тільки мрія, а й чіткий план, адже кожна дрібниця може стати вирішальною для безпеки, комфорту та успіху вашої мандрівки.
Як зібратися у подорож на власній автівці за кордон та що треба пам’ятати аби мандрівка була безпечною кореспонденту Української Служби Інформації розповіла Оксана – мати двох дітей. Сім’я днями вирушує у святкову сімейну подорож до Фінляндії.
Родина вирішила провести новорічні свята у Фінляндії, аби показати дітям батьківщину Санта Клауса, красиву природу та звичаї місцевих мешканців, які з турботою відносяться до навколишнього середовища та екології, полюбляють читати, розповіла одеситка Оксана.
Говорять, що фіни найщасливіші люди у світі. Тут багато озер, первозданна природа, люди дбають про чистоту та, щоб було менше забруднювачів. Взагалі Фінляндія справляє враження країни здорової людини, поряд з сусідом-курцем, як кажуть. Адже це успішна країна з успішним історичним досвідом: якщо згадувати історію — Фінляндія це одна з колишніх російських колоній, яка змогла відстояти свою незалежність, не дати себе окупувати, яка себе та яка змогла досягти високого рівня життя, – зазначила Оксана.
Однак рішення про подорож, це тільки старт. Для того, щоб мандрівка відбулася без «сюрпризів» потрібно врахувати деякі нюанси: перевірити автівку на технічний план, оформити низку документів чи перевірити їх дієвість, скласти маршрут та подумати про аксесуари для машини — каже одеситка.
Перевірка автомобіля та Технічний огляд
Перед далекою поїздкою, особливо за кордон, технічний стан автомобіля — це питання номер один. Раніше через несправність автівки могли не пустити за кордон. Сьогодні такі ситуації рідкість, але уникнути неприємностей допоможе ретельна перевірка машини перед подорожжю.
Що необхідно перевірити?
- Замініть усі розхідники, якщо час їхньої заміни вже наближається.
- Перевірте ключові вузли автомобіля: гальма, підвіску, рідини, шини, світлові прилади.
- Усуньте всі видимі пошкодження. Наприклад, з розбитим лобовим склом або непрацюючими стоп-сигналами в’їзд до багатьох країн буде заборонено.
Додаткові нюанси:
- Деякі країни забороняють аерографію чи обклеювання плівкою без відповідної позначки в техпаспорті.
- Тонувальна плівка на передніх вікнах може стати причиною зупинки поліцією, тож краще її зняти. На задніх вікнах вона дозволена, але якщо ззовні не видно пасажирів і багаж, це теж може викликати запитання.
Якщо авто зламається на дорозі, ситуація ускладниться. Буксирування на автобанах заборонене, тому без виклику евакуатора не обійтися. Щоб уникнути таких витрат і непередбачених пригод, підготовка авто до подорожі має бути такою ж ретельною, як і планування маршруту.
Нагадаємо, технічний контроль зокрема здійснюється в центрах МВС. Ця послуга обійдеться власнику авто від 1100 до 1800 гривень.
Необхідна комплектація авто
У європейських країнах комплект автомобіля повинен відповідати суворим вимогам. У машині обов’язково мають бути: знак аварійної зупинки, світловідбивний жилет (його обов’язково слід надягати під час зупинки на трасі), вогнегасник, аптечка, запасне колесо та інструменти для його заміни.
Туристичне медстрахування
Можна оформити страхування у центрах МВС або в онлайн банкінгу перед подорожжю, каже Оксана. Сам документ про страхування краще роздрукувати аби він завжди був під рукою.
Я запитувала скільки коштуватиме страхування на рік — нині це вийде близько 13 500 гривень. Можна оформити страхування на місяць, а можна на рік, – поділилася одеситка.
Зазначимо, туристичне медстрахування не знадобиться у подорож, якщо ви оформлювали в країні, до якої плануєте в’їхати, прихисток.
Документи для подорожі
- Закордонний паспорт водія;
- Техпаспорт автомобіля;
- Посвідчення водія – часто перевіряють європейські прикордонники.
- Оформлення «Зеленої картки» – міжнародного полісу страхування. Green Card це сертифікат страхування відповідальності перед третіми особами. На сьогодні коштує від 1173 гривень, розповідає Оксана.
Оформлення Green Card є обов’язковим не лише для фізичних осіб, але й для юридичних. Навіть якщо ви вирушаєте за кордон у службових справах, а не для відпочинку, міжнародний страховий поліс все одно необхідний. Водії, які ігнорують вимоги закону щодо «Зеленої карти», ризикують отримати штраф, бути депортованими та потрапити до «чорного списку».
- Оплата віньєтки (якщо вона потрібна) — спеціального дозволу, який підтверджує сплату за користування дорогами в деяких країнах Європи. Її потрібно придбати перед поїздкою або одразу після в’їзду в країну, наприклад, у Словаччині, Румунії, Угорщині чи Австрії. Віньєтка може бути фізичною (стікер на скло) або електронною, а її відсутність загрожує значними штрафами. Оформлення зазвичай займає кілька хвилин і здійснюється на заправках, пунктах пропуску або онлайн.
Мапа, як екстрений помічник
Звичайна мапа знадобиться та може врятувати, якщо зламається GPS-навігатор чи станеться якійсь збій у системі зв’язку.
Аптечка для подорожі: що взяти з собою
Ще одним важливим кроком підготовки до самостійної подорожі на авто є збирання аптечки. Вона, особливо необхідна, під час сімейних мандрівок з дітьми.
Досвід показує, що за кордоном багато ліків продають лише за рецептом, тому краще взяти все необхідне із собою. Я завжди складаю дві аптечки: одна — для найпотрібніших препаратів, які зручно носити з собою, як-от ліки від алергії чи засоби для обробки порізів. У другій — все інше на випадок непередбачених ситуацій, – ділиться Оксана.
Обов’язково візьміть: жарознижувальні, протизапальні, препарати від нежитю, для шлунково-кишкового тракту, протиалергічні та знеболювальні. Не забудьте антисептики, перев’язувальні матеріали, жгут, засоби для шкіри та від комах. І, звісно, ліки від нудоти.
Оксані, під час зборів у подорож за кордон, аптечка обійшлася у 1300 гривень.
Плейліст
Перед поїздкою на авто не забудьте підготувати плейліст із улюбленою музикою — це створить настрій і зробить дорогу приємнішою. Виберіть треки, які сподобаються всім пасажирам, або завантажте аудіокнигу для різноманіття.
Дізнайтеся закони країни, у яку ви їдете
Перед поїздкою за кордон важливо ознайомитися з правилами дорожнього руху та особливостями законодавства країни. Наприклад, у Великобританії, Ірландії та Мальті діє лівосторонній рух, а в Європі зазвичай правосторонній. У багатьох країнах максимальна швидкість у населених пунктах становить 50 км/год, а за їх межами — 90-100 км/год.
У Німеччині є екологічні зони, куди заборонено в’їзд без відповідного дозволу. За відсутність світловідбиваючого жилета чи порушення швидкісного режиму можна отримати штрафи від 20 до 100 євро, а серйозні порушення можуть призвести до втрати водійських прав.
Загалом подорож з Одеси до Фінляндії на автівці, каже Оксана, триватиме більше 24 годин. Щоб уникнути несподіванок та зробити її більш комфортною, додала одеситка, треба заздалегідь прорахувати бюджет на харчування для кожної людини, вартість бензину, а також врахувати екстрені випадки, такі, як наприклад зміна колеса або виклик евакуатора.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.