«Живих не знаходили»: як собаки-пошуковці допомагали рятівникам у Дніпрі (фото, відео)

14 січня одна з ракет окупантів влучила у дев'ятиповерховий житловий будинок у Дніпрі й повністю зруйнувала одну з його секцій. У пошуках постраждалих брали участь і собаки-пошуковці, вони працювали під час розбору завалів понад 20 годин нарівні з надзвичайними, поліцейськими та добровольцями.

Про це під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa розповіли кінологи громадської організації «Павлоградський пошуково-рятувальний кінологічний загін «Антарес», повідомляє Українська Служба Інформації.

Ці чотирилапі привчені шукати людей в різних умовах, вони співпрацюють з рятувальниками та поліцейськими, допомагають ЗСУ знайти загиблих побратимів на передовій.

Ця робота почалася у 2014 році, до цього, створений у 2008 році пошуково- кінологічний загін «Антарес» займався лише пошуком зниклих людей. Зараз, в військових реаліях, роботи стало в рази більше – тварини навчені за новими методиками, розробленими українськими фахівцями.

Наразі в підрозділі працюють чотирнадцять собак: дев’ять « універсальних» хвостатих пошуковців, які навчені знаходити як живих людей, так і мертві тіла в умовах техногенного завалу та природного середовища, та п’ять – які займаються тільки пошуком живих людей.

Наразі в загоні переважають породи бельгійських вівчарок, бо вони найбільш універсальні собаки, з якими простіше працювати, та вони більш мотивовані на цю працю. Але й є й винятки, наприклад біглі, які чудово шукають. До того ж у нас дуже добре працюють вельш-коргі пемброка Елтона і ще є лабрадор, – зазначила кінолог Карина Колесніченко.

В день трагедії у Дніпрі пошуковці приступили до роботи одразу ж після того, як рятівники закінчили тушити пожежу, яка охопила будинок. Двадцять дві години поспіль кінологічна команда вела пошукові роботи розшукуючи людей, які опинилися під бетонними стінами зруйнованої дев’ятиповерхівки. Всі подробиці операції порятунку, кажуть, не можуть розповідати, проте, діляться, після першого огляду зони обрушення, спеціалісти кінологічного загону зрозуміли, що там живих людей немає.

Там де наші собаки спрацьовували, хлопці, які відкривали точки, та на другий день ми також іншу зону опрацювали, рятувальники знаходили на жаль, тільки людські тіла та рештки, – розповіла керівниця кінологічного загону Лариса Борисенко.

фото: Лариса Борисенко/Facebook

Як і людям, час від часу хвостатим пошуковцям потрібен відпочинок – собаки можуть зазнати стрес від довгої праці, проте коли підопічні загону знаходять тіло, пояснила кінолог, вони не відчувають пригнічення, бо навчені цієї роботі.

Працюють фахівці разом із чотирилапими й в напряму каністерапії в реабілітаційних центрах з людьми з обмеженими можливостями. З 2014 року команда центру виїжджала в Донецьку та Луганську, Дніпропетровську області.

Підрозділ «Антарес» розташований у Павлограді Дніпропетровської області. Наразі – це єдиний пошуково-рятувальний загін в Україні, додають фахівці, який на постійній основі залучається офіційними службами, поліцією, ДСНС та ЗСУ для пошуку тіл загиблих військових (як наших героїв, так і представників ворожих збройних сил) в проєкті « На щиті». А, від початку повномасштабної війни в Україні собаки почали шукати людей під завалами після ракетних ударів.

Багато виїжджаємо по різних регіонах і на жаль на сьогодні наша специфіка, це команда з пошуку мертвих тіл та рештків. В проєкті «На щиті» із громадських організацій до нього залучаються лише три з України: це «Пам’ять і слава» Одеса, це добровольчий батальйон «Батька Махна» Суми й ми ось, пошуково-рятувальний кінологічний загін, – розповіла Лариса Борисенко.

В загоні, за словами кінологів, дотримується сурова дисципліна, особливо в умовах війни, коли потрібно діяти чітко у співпраці із військовими.

Раніше на USIonline.com

Хвостаті прикордонники Одещини отримали захисну екіпіровку (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.