Жителі Одещини найчастіше міняли сімейних лікарів та лікарок у 2022 році (інфографіка) «фото»

Жителі Одещини найчастіше міняли сімейних лікарів та лікарок у 2022 році (інфографіка)

Натомість майже кожна друга людина з Одеської області довіряє сімейним лікарям та лікаркам.

Про це Українській Службі Інформації розповіли автори соціального проєкту «Твій сімейний лікар».

2022 року через повномасштабне вторгнення росії на територію України найчастіше міняли сімейних лікарів та лікарок у Полтавській та Одеській областях. В цих регіонах 17% людей змінили сімейного лікаря чи лікарку протягом року. Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення соціального проєкту «Твій сімейний лікар», який активно розбудовує просту людяну комунікацію між лікарями та лікарками первинної ланки і їхніми клієнтами та клієнтками. «Твій сімейний лікар» досліджує процеси, що відбуваються у галузі сімейної медицини України, і реагує на суспільні зміни, пов’язані із цією темою.

Натомість найрідше змінювали сімейних лікарів та лікарок у 2022 році у Рівненській, Чернігівській, Івано-Франківській та Миколаївській областях. Здебільшого нові декларації підписували через переселення лікарів та лікарок до інших регіонів України чи за кордон. Також нові декларації укладали через службу медичних працівників та працівниць у ЗСУ.

Згідно з опитуванням, найбільше довіряють сімейним лікарям та лікаркам на заході України, таку відповідь надали 77% респондентів. На сході рівень довіри до медиків та медикинь первинної ланки складає 70%. Натомість трохи менше довіряють — південні, північні та центральні області.

Водночас у Полтавській області рівень довіри складає — 62%, в Одеській — 55%.

Крім того, опитування засвідчило, що 88% українців й українок мали сімейних лікарів та лікарок у 2022 році. Найбільший відсоток декларацій зафіксували у віковій групі від 30 до 70 років. Трохи менше — від 18 до 29 років.

Повномасштабна війна вплинула на взаємодію між лікарями та лікарками та клієнтами й клієнтками. Більшість людей не мали доступу до очної сімейної медицини, тож використовували віддалені лікарські консультації: телефоном, месенджерами та відеозв’язком. Найбільше у 2022 році користувались саме телефонними консультаціями.

Довідка опитування 

Всеукраїнське опитування «Думки і погляди населення України» проводилося Київським міжнародним інститутом соціології з 7 по 13 вересня 2022 року — на замовлення соціального проєкту «Твій сімейний лікар». Загалом в межах дослідження було проведено 2000 інтерв’ю (респонденти та респондентки віком від 18 років). Статистична похибка вибірки не перевищує 2.4%. Опитування методом face-to-face проводилося по всій Україні. У Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролювалися урядом України та на яких не велись бойові дії.

Раніше на USIonline.com

В Одесі лікарі продають смаколики, щоб допомогти ЗСУ (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.