Жовтий та блакитний: українські переселенки організували виставку у Румунії (фото) «фото»

Жовтий та блакитний: українські переселенки організували виставку у Румунії (фото)

Організувати показ українкам та їхнім дітям допомогли місцеві ентузіасти та представники німецького міста.

Про це кореспонденту Української Служби Інформації розповіла одеситка Ганна Іщенко, яка зараз з сином Дімою перебуває у Румунії.

Ганна Іщенко

На виставці «Жовтий та блакитний» представлені 38 творів живопису і графіки. Їхні автори – українки та їхні діти з Одеси, Бучі, Чернігова і Донецької області, які перебувають у румунському місті Бистриця.

Наймолодшому художнику – Максиму – всього один рік. Над підготовкою виставки працювали майже 2 місяці, а організувати її допомогли місцевий Будинок дитячої творчості та громадська організація Asociația OM – Orașul Mariei. А профінансувало показ німецьке місто Віль – побратим Бистриці.

Вони закупили все – фарби, рамки, полотна – все, що треба. Вони профінансували це все, спеціально для того, щоби українці у Бистриці могли провести цю виставку, – розповідає Ганна.

Сама ж ідея організувати виставку народилася у художньому гуртку для українських переселенців, який діє у Будинку дитячої творчості у Бистриці з травня. Створення гуртку ініціювали самі мешканці, їм допомогла місцева волонтерка Діана Морар Онче.

Зараз у гуртку – 6 матерів і 11 дітей. Малюють всі – і дорослі, і діти. А у вільній від творчості час малеча має можливість ще й погратися з конструкторами Lego.