Жінки в Одесі стали частіше звертатися за допомогою у випадках домашнього насильства «фото»

Жінки в Одесі стали частіше звертатися за допомогою у випадках домашнього насильства

За 2022 рік поліція отримала понад 11 тисяч звернень від жінок в Одесі, які постраждали від домашнього та інших форм насильства. Понад 8 тисяч жінок звернулись за психологічною, юридичною допомогою до реабілітаційного центру для жінок та дітей «Софія».

Про це стало відомо під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa, передає Українська Служба Інформації.

Альона Юхимчук, директорка реабілітаційного центру «Софія» для жінок та їх дітей, постраждалих від різних форм домашнього насильства, розповіла про вплив війни на статистику домашнього насильства.

Ми бачимо, що рівень домашнього насильства зростає унаслідок негативних явищ у країні, спочатку це був COVID-19, зараз це повномасштабна війна. Водночас добре, що ми чуємо, що жінки справді звертаються, люди більше довіряють поліція. Статистика, цей показник нам показує лише третину від загальної картини. Страждають від домашнього насильства і люди, які в інших країнах, це може бути психологічне або економічне насильство, якщо хтось з подружжя залишився в Україні, а хтось виїхав за кордон. Ми працюємо із такими родинами, – підкреслює Альона Юхимчук.

За її словами, з початку війни центр «Софія» приймає також жінок-переселенок. Станом на початок лютого 2023 року, до центру з початку повномасштабної війни звернулось 2 тисячі 863 жінки з дітьми, які отримали психологічну, юридичну або тимчасовий притулок. Якщо брати соціальний аспект та гуманітарну допомогу – то 8 тисяч жінок.

Коли ми почали працювати із цією категорією, помітили, що дуже багато жінок звертаються, що їм немає, де пережити, і більшість із них постраждали від домашнього насильства. У нас був випадок – вагітна жінка, яка звернулась до нас із дитиною, і нам довелось забирати її третю дитину з Миколаївської області від чоловіка-кривдника. Хоча спочатку вона шукала тимчасово житло, – розповіла Альона Юхимчук.

Голова міського відділу з реалізації гендерної політики Тетяна Мітронова зауважила, що з початку повномасштабного вторгнення в Одесі кількість звернень постраждалих жінок дуже велика. Лише за 2022 рік до поліції було понад 11 тисяч звернень від жінок.

Умови воєнного стану диктують нам нові правила і спонукали нас внести корективи у діяльність притулків та центрів. Зараз в Суворівському та Приморському районах денні центри допомоги постраждалим від домашнього насильства готові до себе прийняти вимушених переселенців. У грудні 2022 року в Одесі також відкрили простір для жінок «Вільна», основною метою якого є допомога жінкам, психологічне та фізичне відновлення постраждалих жінок унаслідок воєнних дій, – поділилась Тетяна Мітронова.

Зазначимо, у лютому 2023 року в Одесі на базі пологового будинку №7 та ЦПМСД №4 і №5 відкрили кабінети комплексної медичної, психологічної та соціальної допомоги для жінок, зокрема вимушено переміщених осіб, які постраждали від домашнього або сексуального насильства.

Раніше на USIonline.com

В Одеській області чоловік побив дружину каструлею

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.