Зернова угода: експорт агропродукції через Одещину скоротився більш ніж на третину
В період з 24 по 30 квітня експортери відмітили найнижчий показник тижневих відвантажень через порти Великої Одеси за цей рік. Загалом, за цей час були відправлені лише 11 кораблів, що на 4 судна менше ніж за попередній тиждень.
Як повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», за 39-й тиждень роботи зернового коридору через морські порти Одещини відправили 450,3 тисячі тонн агропродукції, що на 31% менше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому.
Блокування інспекції суден росіянами робить роботу зернового коридору низькоефективною, зазначили в УКАБ.
Судна проходять інспекцію не кожного дня, інколи росіяни не пропускають жодного корабля з переліку узгоджених з ООН та Туреччиною. Тим часом, щоб здійснювати повноцінний експорт вирощеної в Україні продукції, необхідна або нормальна робота російської сторони, або відновлення вільного судноплавства.
На 39-тижні експортували зерновим коридором до країн Європи, Азії та Африки:
- пшеницю — 52% експорту за цей період;
- кукурудзу — 43%;
- соняшникову олію — 4%.
Зазначимо, з початку роботи зернового коридору вдалося експортувати 29,3 млн т продукції.
Вантажі прямували до Іспанії, Нідерландів, Китаю та Туреччини, Кенії, Єгипту та інших країн.
Додамо, що на сьогодні, 5 травня, заплановано переговори у Стамбулі щодо зернової угоди. Якщо Україна та Росія не досягнуть домовленостей під час переговорів у Стамбулі, “зерновий коридор” може припинити своє існування за два тижні. Про це повідомляє CNN Turk із посиланням на заяву прессекретаря президента Туреччини Ібрагіма Каліна.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.