«Зернова ініціатива»: з портів Великої Одеси вже відправлено 241 судно «фото»

«Зернова ініціатива»: з портів Великої Одеси вже відправлено 241 судно

За 2 місяці роботи експортовано 5,5 млн тонн агропродукції. Кількість експорту зростає - це свідчить про довіру світу до «зернового коридору».

Про це повідомляє міністерство інфраструктури України.

З портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» у серпні-вересні відправлено 241 судно.

У вересні, в порівнянні з серпнем, кількість експортованої продукції зросла у понад 2 рази, а кількість суден, які вийшли з портів — майже в 3 рази.

Окрім цього, в співпраці зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН уже вийшли 4 судна з понад 120 тис. тонн пшениці для населення Ефіопії, Ємену та Афганістану. Найближчим часом до Чорноморська зайде п’яте судно під завантаження 30 тис. пшениці для Сомалі. Загалом до країн Африканського континенту було відправлено майже 1 мільйон тонн зерна.

Наявність українського зерна на світових ринках позитивно впливає на рівень цін. Вартість пшениці на європейських та американських ринках суттєво впала, – повідомляють у міністерстві.

30 вересня з портів Великої Одеси відправились 3 судна з понад 45 тис. тонн агропродукції на борту. Продовольство призначено для споживачів в Африці, Європі та Азії.

Нагадаємо, 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».