Зеленський виступив за відставку глави Мінкульту, Ткаченко вже написав заяву: деталі
Міністр культури та інформаційної політики України подав у відставку. Про це він повідомив у своїх соцмережах вночі, після того, як за годину до цього у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський доручив прем'єр-міністру Денису Шмигалю знайти міністру заміну.
Про це глава держави сказав 20 липня у своєму зверненні, повідомляє Українська Служба Інформації.
Скандал із замовою низки серіалів за держкошти закінчився відставкою глави Мінкульту Олександра Ткаченко. Нагадаємо, нещодавно і Мінкульті заявили про те, що планують витратити на відродження серіального виробництва 448 мільйонів гривень. Ці дії підняли хвилю осуду значної частини суспільства, із питаннями «навіщо витрачати кошти на кіно, коли не вистачає дронів і засобів боротьби з дронами росії».
Свою позицію щодо ситуації у традиційному вечірньому відеозверненні відмітив і Володимир Зеленський. Він зазначив, що знімати серіали треба не за бюджетні гроші та додав, що ініціював відставку очільника Мінкульту.
У час такої війни максимум державної уваги, а отже, і державних ресурсів має йти на оборону. Очевидна річ. А кожен проєкт, який може бути реалізований за допомогою позабюджетних ресурсів, має бути реалізований за допомогою саме позабюджетних ресурсів. Це стосується різних сфер, і, зокрема, галузі культури. Музеї, культурні центри, символи, серіали – усе це важливо, але нині маємо інші пріоритети. Знаходьте позабюджетні кошти, недержавні. Отже, я запропонував главі уряду два кроки. Перший: знайти позабюджетні кошти на проєкти, які нині дійсно потрібні. У світі є люди, які можуть допомогти. Другий: попросив Премʼєр-міністра розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України, – проінформував Зеленський.
Сам Ткаченко каже, що заява президента стала для нього несподіванкою, хоча заяву про відставку він заніс голові уряду ще до звернення Зеленського.
Приніс сьогодні ввечері Прем’єру заяву про відставку, через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни. Лише потім здивувався заяві Президента щодо цього ж питання. Культура під час війни важлива, бо це війна не тільки за території, а за людей, а люди – це наша памʼять, історія, мова, творчість попри війну, спадщина і минуле заради майбутнього. І приватні, і бюджетні кошти під час війни на культуру не менш важливі, ніж на дрони, тому що культура це щит нашої ідентичності та наших кордонів. І це принципова моя позиція проти інших, – зазначив Ткаченко.
Нагадаємо, Ткаченко керує Міністерством культури та інформаційної політики з 2020 року. Під час його роботи в уряді він не раз опинявся у центрі резонансних скандалів.
Водночас хто може замінити Олександра Ткаченка у випадку його відставки, наразі невідомо.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.