Зеленський відсторонив генпрокурора Ірину Венедіктову та звільнив голову СБУ Івана Баканова (оновлено) «фото»

Зеленський відсторонив генпрокурора Ірину Венедіктову та звільнив голову СБУ Івана Баканова (оновлено)

 Укази оприлюднили на сайті Офісу президента.

Володимир Зеленський відсторонив Ірину Венедіктову з посади Генпрокурорки.

Відповідно до частини другої статті 11 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” постановляю: Відсторонити Венедіктову Ірину Валентинівну від посади генерального прокурора, — зазначається у тексті.

Іншим указом президент доручив виконання обов’язків генпрокурора Олексію Симоненку.

Також він усунув Івана Баканова з посади голови СБУ.

Відповідно до статті 47 Дисциплінарного статуту Збройних сил України, затвердженого законом України від 24 березня 1999 року № 551–XIV, усунути Баканова Івана Геннадійовича від виконання обов’язків голови Служби безпеки України, — йдеться в указі.

Пізніше у своему вечірньому зверненні Зеленський пояснив, що ухвалив такі рішення, бо станом на сьогодні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави.

Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь, – повідомив президент.

Також він закликав усі компетентні органи розпочати конкурс для обрання нового очільника Національного антикорупційного бюро, а також призначити керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури.

Строк повноважень попереднього керівника НАБУ закінчився і має відбутися конкурсна процедура для призначення нового керівника. Доручив премʼєр-міністру активізувати роботу, аби розпочати конкурс, — зазначив президент у зверненні.

Раніше на  USIonline.com

Війна. День 144 (оновлюється)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.