Зеленський про зрив експорту зерна: росія повертає загрозу масштабного голоду для Африки та Азії «фото»

Зеленський про зрив експорту зерна: росія повертає загрозу масштабного голоду для Африки та Азії

Президент України Володимир Зеленський назвав передбачуваною заяву рф про зрив експортної зернової ініціативи та закликав світ до жорсткої реакції.

Про це йдеться у його відеозверненні.

Голова держави зазначив, що насправді це вже давнє рішення росіян.

Росія почала свідомо загострювати продовольчу кризу ще у вересні – тоді, коли заблокувала рух суден із нашим продовольством. Від вересня і по сьогодні у зерновому коридорі накопичилося вже 176 суден, які не можуть пройти за своїм маршрутом. Деякі зерновози чекають вже три тижні. Це абсолютно свідома блокада росії, це абсолютно прозора погроза росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки, Азії. Для більш ніж семи мільйонів споживачів реально погіршується доступ до продовольства. Алжир, Єгипет, Ємен, Бангладеш, В’єтнам – ці та інші країни з різних частин світу. Вони однаково можуть бути дестабілізовані через це російське рішення заблокувати експорт, – заявив Зеленський.

Він наголосив, що ці дії вимагають жорсткої реакції світу.

Зараз потрібна жорстка міжнародна реакція як на рівні ООН, так і на інших рівнях, зокрема й на рівні “Великої двадцятки, – заявив президент та додав, що росії не місце у “двадцятці”.

Він нагадав, що за час дії зернової угоди росія принаймні двічі завдавала ударів по Військово-морським силам України, які гарантують безпеку зернового коридору.

Раніше на  USIonline.com

Мінінфраструктури України зробило заяву щодо виходу Росії з зернової угоди

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.