Завдяки звільненню Зміїного розблоковано дунайські порти України (відео)

Завдяки поверненню контролю над островом Україна відкрила рух каналом гирла Бистре суднового ходу з р. Дунай до Чорного моря й зворотньо. Це шлях до наших дунайських портів «Ізмаїл», «Рені» та «Усть-Дунайськ».

Про це пише міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Відтепер судна, які заходитимуть в наші порти під завантаження агропродукцією, зможуть скористатися двома шляхами – румунським каналом Суліна та гирлом Бистре р.Дунай для виходу в Чорне море.

Це суттєво розвантажить Суліну, безальтернативність та обмежена пропускна спроможність якої призводить до довготривалого простою суден на рейді, – пише міністр.

Також Кубраков підкреслює, що в червні Україні вдалося експортувати орієнтовно 2,5 млн тон агропродукції, що понад у 3 рази менше місячної потреби. Все, ще потрібно вивезти – близько 20 млн тон зерна з минулого урожаю.

Це завдання, з яким ми могли б впоратися без морських портів, якби мали час. Проте, нас підтискає новий урожай, для якого необхідно звільнити місце в наших зерносховищах, експортувавши заблоковані там обсяги, – підкреслюе Кубраков.

Раніше на USIonline.com

Одещина вийшла у лідери за обмолотом ранніх зернових

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.