Зариблення Дунаю відбулось осетрами, яких виростили на заводі в Одесі (фото) «фото»

Зариблення Дунаю відбулось осетрами, яких виростили на заводі в Одесі (фото)

У середу, 18 жовтня, вперше за час повномасштабного російського вторгнення до України відбулось зариблення Дунаю осетром. Деякі подробиці стали відомі сьогодні.

Про це кореспонденту Української Служби Інформації повідомили у WWF-Україна.

Всесвітній фонд природи WWF-Україна здійснив зариблення осетровими видами риб, випустивши 2500 молодих особин стерляді та осетра руського в Соломонів рукав річки Дунай на території Дунайського біосферного заповідника.

Як повідомляла УСІ, у заході взяли участь представники Мінагрополітики, Держрибагентства, Міндовкілля, українського відділення Всесвітнього фонду дикої природи, Дунайського біосферного заповідника та Одеського осетринницького комплексу.

Також у WWF-Україна повідомили, що команда проекту організувала дослідження ДНК, які підтвердили дунайське походження осетрових на 99%.

Риб вирощували в Одеському осетринницькому комплексі, там же відбувалося їх маркування одним із сучасних та найменш інвазивним методом — за допомогою введення під шкіру спеціального барвника – еластомера блакитного або жовтого кольорів, для подальшого моніторингу в акваторії Дунаю та Чорного моря, – зазначили у природоохоронній організації.

Зазначимо, Одеський осетринницький комплекс знаходиться на вулиці Миколаївська дорога в Одесі.

Цього разу ми випускаємо молодь вагою 150-300 г, що збільшує відсоток адаптації до природного середовища та дасть нам гарний результат у майбутньому. Дякуємо WWF-Україна за нагоду ще раз взяти участь у такому проєкті. Це було довго, складно, але ми це зробили, зробили разом. Дякую, сподіваюсь на подальші плідну співпрацю, — зазначив директор ТОВ «Одеський осетринницький комплекс» Віктор Катречко.

Оскільки осетрові є так званим «парасольковими видами», їхнє збереження сприяє стійкості екосистем, підтримці біорізноманіття і навіть добробуту та існуванню людства. На сьогодні всі види осетрових, що трапляються в українських водах, є рідкісними та занесені до Червоної книги України. Мінагрополітики зараз активно працює над створенням аквакультурних осетрових ферм на території України, щоб забезпечити рибалок альтернативним джерелом доходу та подолати браконьєрство осетрових видів риб заради чорної ікри, що є основною причиною їхнього загрожуваного статусу.