Заради порятунку: на Одещині на 20% збільшилась кількість донорів «фото»

Заради порятунку: на Одещині на 20% збільшилась кількість донорів

Війна змінила життя кожного українця. Поміж нових справ: волонтерства та взаємопомічі, які наближають кожним кроком до перемоги, все більше мешканців Одещини стають донорами, щоб допомогти іншим.

Про це під час брифінгу в Media Center Ukraine — Odesa розповіла медичний директор Одеської обласної станції переливання крові Марина Ткаченко.

Приріст донації крові в Одеському регіоніза 2022 рік становить 20%. Це свідчить про те, що одесити не залишаються осторонь і роблять свої кроки до перемоги, зазначила медикиня.

Наразі, додала Ткаченко, Одеський обласний центр переливання крові забезпечує трансфер розхідних матеріалів для донорства та підтримує донорською кров’ю Херсонську та Миколаївську області.

Медикиня нагадала, що здати кров можуть лише громадяни України – з собою обов’язково треба мати паспорт. Проте донором можуть стати не всі, а лише здорові люди віком від 18 років і вагою трохи більше 50 кг. Здорова людина – це та людина, яка не має протипоказань. Якщо вам властиві хронічні захворювання, ви приймаєте ліки чи стоїте на обліку, – ви не можете бути донором тимчасово або взагалі.

Перед донацією треба дотриматись нескладної дієти: два дні не вживати алкоголь, не їсти смаженого, жирного та гострого. Перед здачею крові також треба добре виспатись.

Наше гасло: «Якщо не я – то хто? Якщо не тут, то де? І, якщо не зараз, то коли?». Тому закликаю залучатися усіх до лав донорів, рятувати життя і всім нам найближчої перемоги! – додала Марина Ткаченко.

Зазначимо, здати кров можна з понеділка по п’ятницю в Одеській обласній станції переливання крові та в трьох відділеннях в Одесі: в Дитячій клінічній лікарні, в міській лікарні №11 та в Одеському обласному клінічному обласному центрі, а також у 8 відділеннях переливання крові та 19 хірургічних кабінетах при лікарнях регіону.

Щоб уникнути черг, записатися на здачу крові можна на сайті Donor.ua .

Раніше на  USIonline.com

В Одесі волонтери зібрали гроші на обладнання для переливання крові 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.