Законопроєкти про нову мобілізацію та посилення відповідальності військових: що пропонує Кабмін
25 грудня Кабміном у Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби» (№10378). Крім законопроекту «про мобілізацію» у Верховній Раді уряд також зареєстрував проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення» (реєстр. №10379).
Про це повідомив представник КМУ у ВР Тарас Мельничук, передає Українська Служба Інформації.
До самого тексту законопроєкту про мобілізацію, військовий облік та проходження військової служби за №10378 наразі на офіційному сайті ВР доступу немає. Але це саме той законопроект, який жваво обговорювалися у соціальних мережах завдяки Мар’яні Безуглій, та до якого Генштаб подавав зауваження.
У пояснювальній записці до проекту закону «про мобілізацію» пропонується внести зміни до низки законів з урахуванням обставин, які виникли у наслідок війни. Зокрема, у Кодекс законів про працю України та законів «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», «Про правовий режим надзвичайного стану», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про військово-цивільні адміністрації», «Про правовий режим воєнного стану», «Про державну службу» «Про прокуратуру», «Про Національну поліцію».
Законопроектом про «мобілізацію» передбачається удосконалити процедуру військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Він пропонує такі новації:
- зміну призовного віку з 27 до 25 років;
- надання можливості військовослужбовцям, яких звільнено з полону, відпочити та пройти відновлення шляхом надання їм додаткової відпустки із збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів.
Планується залучення органів влади, керівництва підприємств, установ і організацій до активної участі у заходах проведення мобілізації, зокрема під час оповіщення та прибуття громадян, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації, тобто щодо роздачі повісток. Крім того, що повістки зможуть надсилати через електронний кабінет або на е-мейл, залишається функція особистого вручення представниками ТЦК або поліцєйськими: у приміщенні ТЦК, за місцем проживання чи перебування, на роботі, бо роботодавцю надають такі повноваження та у громадьских місцях.
Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації мають:
- особи з інвалідністю І чи ІІ групи або ж тимчасово непридатні за станом здоров’я на термін до 6 місяців;
- особи, дружина (чоловік) яких з числа осіб з інвалідністю I або II групи та/або одного зі своїх батьків або батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I або II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
- жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю не більше домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
- вагітні жінки.
Разом із законопроектом про нові правила мобілізації Кабмін вніс до Ради законопроект, яким посилює відповідальність за порушення правил мобілізації. Так, цим законопрректом передбачается:
- за порушення законодавства про військовий обов’язок – штраф від 34 до 85 тисяч гривень, за умов особливого періоду (воєнного стану) – від 153 до 204 тисяч гривень;
- за відмову від проходження військово-лікарської комісії – від 3 до 5 років позбавлення волі.
Раніше на USIonline.com —
Скандальний законопроєкт про мобілізацію в Україні: презентували нові пропозиції
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.