Заяви на службу в армії подали понад 3 тисячі засуджених — Мін’юст
Опитування серед ув'язнених показало, що близько 4,5 тисяч із них бажають стати на захист України.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, передає кореспондент Української Служби Інформації.
За її словами, понад три тисячі засуджених вже подали заяви про намір воювати на фронті. Зазначимо, таким чином ув’язнені мають право на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Це більше трьох тисяч людей. Ми так і прогнозували до прийняття цього закону. Не можна говорити, що всі 20 тисяч людей, про які ми зазначали як потенціал, приєднаються. Тому що при попередніх опитуваннях близько 4,5 тисяч виявили бажання. Зараз ця цифра буде коливатися, – зазначила Висоцька.
Проте не всі вмотивовані зможуть стати на захист країни, адже закон обмежить певну категорію. По-перше, тих, хто має складні захворювання та потребує лікування.
Також йдеться про те, що військово-лікарські комісії роблять свою роботу і, звісно, у засуджених можуть бути суспільно-небезпечні хвороби – ВІЛ-інфекція, туберкульоз або гепатити, тому це також виключення для того, щоб вони взяли участь у цьому проєкті. І тому коли ми говоримо великі цифри – про 20 тисяч, це дуже теоретичний потенціал. Реально це 4-5 тисяч. Але ми зрозуміли, що і 4-5 тисяч замотивованих людей, у яких є бажання умовно-достроково звільнитися за умови укладення контракту – це допомога для Збройних сил. Тому ми пішли на цей крок і зараз реалізовуємо відповідний закон, – додала заступниця міністра.
Наразі, підкреслила Висоцька, ув’язнені подають заяви, ті хто пройшов за ВЛК, знайомляться із командирами.
Ми вже розпочали роботу над тим, щоб ті, хто виявив бажання, склали відповідні заяви, зараз проходять військово-лікарські комісії, знайомляться із командирами. Відповідно, командири військових частин дають свою згоду по конкретній людині й ми передаємо матеріали до суду, – сказала заступниця міністра юстиції.
Крім того, вона пояснила, що окрім критеріїв за ВЛК, закон має ряд інших обмежень та не дозволяє ув’язненням, які відбувають покарання за важкі насильницькі злочини, барти участь в обороні країни. Мова йде про засуджених, які здійснили вбивство двох та більше людей, були позбавлені волі за зґвалтування та сексуальні злочини, посягали на життя правоохоронців.
Висоцька додала, що закон містить перестороги на випадок, коли хтось раптом розглядає укладення контракту із ЗСУ як можливість вийти на свободу, але не воювати.
Потрібно розуміти, що у закону є певні перестороги на випадок такий. І відповідальність дуже висока за ухилення від укладення контракту. Це від 5 до 10 років позбавлення волі. Тому всі, хто хочуть спекулювати на цій темі, такі люди можуть потрапити під додаткову відповідальність і приєднати до своїх попередніх строків ще до 10 років позбавлення волі, – сказала Висоцька.
Зазначимо, за даними Міністерства оборони України, всього за три з 18 травня, дні облікові дані у застосунку «Резерв +» оновили понад 415 тисяч військовозобов’язаних. Тоді як у ТЦК менше трьох тисяч.
Водночас уряд затвердив порядок призову громадян та планує надсилати повістки поштою.
Раніше на USIonline.com —
Надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном України відновлюють
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.