Заявка України до НАТО: Столтенберг відповів на брифінгу «фото»

Заявка України до НАТО: Столтенберг відповів на брифінгу

На тлі російської анексії українських територій та оголошення України, що вона подає заявку на членство в зробив низку заяв, генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг НАТО провів брифінг.

Рішення про членство будуть приймати всі 30 союзників. Рішення буде ухвалюватися консенсусом, – заявив Столтенберг на брифінгу.

Також він зазначив, що зараз Альянс зосереджений на тому, щоб надавати пряму підтримку Україні та допомагати захищатися від російського вторгнення. Це зараз основна мета союзників НАТО.

НАТО пильно стежить за тим, що робить росія. росія мусить розуміти, що ядерна війна не може бути виграна. І будуть дуже суттєві наслідки для росії, якщо вона застосує ядерну зброю. Про це було чітко донесено росії. Тому ми надалі будемо підтримувати Україну, – зазначив генсек НАТО.

Основні тези, які Столтенберг озвучив на брифінгу:

НАТО ніколи не визнає окуповані території частиною росії. Це захоплення українських земель нелегальне та незаконне.

Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої демократичної країни, проте рішення про членство України в НАТО має прийматися усіма 30 членами Альянсу. Зараз головна увага НАТО полягає в негайній підтримці України для захисту від російського брутального вторгнення.

НАТО не бере участі в конфлікті, але ми надаємо підтримку Україні для самооборони. Україна має право повернути всі території, які окупувала росія. А НАТО допомагатиме.

Дії росії це не свідчення сили, це свідчення слабкості. путін зазнав цілковитої поразки у стратегічних цілях. путін несе повну відповідальність за цю війну.

Анексія українських земель – це найбільша ескалація від 24 лютого.

Якщо росія припинить воювати – буде мир, якщо Україна перестане воювати, то вона перестане існувати як суверенна та незалежна держава. НАТО висловлює підтримку територіальної цілісності України.

Раніше на USIonline.com

Україна подає заявку на вступ до НАТО (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.