Заборона УПЦ МП: Комітет ВРУ підтримав остаточне обмеження діяльності московської церкви «фото»

Заборона УПЦ МП: Комітет ВРУ підтримав остаточне обмеження діяльності московської церкви

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради одноголосно рекомендував парламенту підтримати в другому читанні й в цілому законопроєкт №8371, який заборонить функціювання російської церкви в Україні.

Про це повідомив член комітету Володимир В’ятрович, передає Українська Служба Інформації.

За його словами, текст законопроєкту став значно сильнішим порівняно з підтриманим за основу урядовим варіантом.

Російська православна церква має бути заборонена законом, а діяльність усіх релігійних організацій, які є афілійованими з нею, буде припинятися за чіткою процедурою, яка включатиме дослідження, припис про виконання закону і судову заборону, – зазначає В’ятрович.

У документі прописано, що РПЦ і афілійовані з нею структури не зможуть використовувати державне і комунальне майно, додав В’ятрович,  а перехід громад до української помісної православної церкви буде значно спрощено.

Нагадаємо, цей проєкт був підтриманий депутатами у першому читанні ще у жовтні 2023 року. Проте через надвелику кількість поправок нардепів-прихильників МП та спроби зупинити розгляд документа, підготовка тексту законопроєкту була завершена в кінці січня.

Зокрема, до проєкту було подано близько 1 200 правок. Значна частина з них була внесена нардепами Євгенієм Шевченком та Артемом Дмитруком, повідомляє видання «Чесно». Іншу частину правок подали скандальні нардепи фракції «Слуг народу» Павло ХалімонЄвгеній Брагар та Сергій Литвиненко. Чимало правок подав й лідер депутатської групи ПЗЖМ Юрій Бойко.

Крім того, 50 депутатів вимагали у голови Верховної Ради Руслана Стефанчука звернутися до Венеціанської комісії, яка б зробила свій висновок про урядовий законопроєкт № 8371, який пропонує заборону московської церкви в Україні.

Раніше на USIonline.com

Одеський нардеп вніс заставу за скандального диякона УПЦ МП: подробиці

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.