З портів Одещини майже за місяць вивезли мільйон тонн агропродукції «фото»

З портів Одещини майже за місяць вивезли мільйон тонн агропродукції

За період з 1 серпня, коли було відправлено перше судно «зерновим коридором», з розблокованих українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» уже експортовано 1 млн тонн агропродукції.

Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури України.

За цей період з 3-х портів вийшли 44 судна, пунктами призначення яких є 15 країн світу.

Менше ніж за місяць перший мільйон тонн українського продовольства в рамках «зернової ініціативи» відправлено на експорт. Для порівняння, практично стільки ж агропродукції сумарно було експортовано автотранспортом за період з березня цього року. Відзначу, що для експорту минулорічного та цьогорічного врожаю нам потрібно вийти на перевалку не менше ніж 3 мільйони тонн на місяць з трьох портів Великої Одеси. Вдячний нашим партнерам з ООН та Туреччини за співпрацю. Сподіваюсь, що ми разом не тільки збережемо існуючу динаміку, але й суттєво збільшимо обсяги перевалки, — прокоментував Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України.

Нагадаємо, 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».

Раніше на  USIonline.com

Війна. День 185 (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.