З Одещини намагалися вивезти за кордон дорогоцінну зброю (фото) «фото»

З Одещини намагалися вивезти за кордон дорогоцінну зброю (фото)

Контрабанді завадили митники.

Про це повідомили в Одеській митниці.

Під час здійснення митного контролю, співробітники митниці звернули увагу на 5 посилок, які громадянин України відправив п’ятьом різним адресатам у США. У пакунках виявилися 2 кинджали, 3 сокири та спис. У квитанціях було зазначено, що це буцімто «декор» вартістю 20 доларів.

Втім, митники не повірили цьому і відправили предмети на експертизу. За попередніми висновками, зброя є археологічними знахідками, які зазнали ретельної реставрації. Деякі пошкоджені часом ділянки сточені, деякі доповнені фентазійними елементами декору.

Найцікавіший експонат – це кинджал з лезом трикутної форми. Він має всі ознаки Унетицької культури – археологічної культури ранньої бронзової доби 1700-1300 років до н.е. на теренах Центральної Європи. Вона названа по могильнику Унетице, знайденого поблизу Праги. Бойові сокири були розповсюджені впродовж 14-15 століть на території Польщі та сучасної України. Вони суттєво зазнали «дизайнерського впливу»: їх леза частково стесані, ймовірно через пошкодження.

Спис однозначно козацький. Він був частиною озброєння українських козаків впродовж 16-18 століть, а наразі залишається культурним та історичним надбанням держави і не підлягає вивезенню.

Подальшу долю вилучених старожитностей вирішить суд. Є велика ймовірність того, що частина з них поповнить музейні колекції. А поки що митники склали протоколи про порушення митних правил.

Раніше на  USIonline.com

На Одещині затримали контрабандиста: він віз ліки на третину мільйона (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.