З Днем Гідності та Свободи: 10 років тому одесити зробили вибір «фото»

З Днем Гідності та Свободи: 10 років тому одесити зробили вибір

Сьогодні в Україні відзначають десяту річницю з початку подій на Майдані Незалежності у Києві, коли люди нашої країни зробили вибір на користь європейських цінностей та сміливо заявили про це. Одеса теж стала містом, у якому люди заявили про свій європейський вибір.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Зі зверненням до нації сьогодні звернувся Президент України Володимир Зеленський.

Десять років тому ми розпочали нову сторінку боротьби. Десять років тому українці провели свій перший контрнаступ – проти беззаконня, спроби позбавити нас європейського майбутнього, проти нашої неволі. Рік за роком, крок за кроком ми робимо все, щоб у колі зірок на прапорі ЄС, що символізує єдність народів Європи, сяяла й наша зірка – зірка України.

Тільки сильні можуть бути єдиними. Єдиними, щоб стати вільними. Вільними, щоб бути гідними. Заради нових часів.

З Днем Гідності та Свободи, сильний народе сильної країни! Слава Україні!», – наголосив глава держави.

***

У Києві Майдан розпочався саме 21 листопада. В Одесі проукраїнські активісти провели «Одеське віче» 23 листопада біля пам’ятника Дюку. До того вже кілька днів проходили менш багатолюдні мітинги та пікети.

В Одесі Євромайдан традиційно збирався на площі біля пам’ятника Дюку де Ришельє – після того, як міська влада знесла наметове містечко на Приморському бульварі. Спочатку людей тут було не дуже багато, – першими збиралися проукраїнські активісти, але дуже швидко до Дюка стали приходити сотні одеситів, а згодом – тисячі.

Ці люди не були готові зголоситися на той курс, який взяло керівництво країни на чолі з президентом Віктором Януковичем – відмова від руху до Європейського Союзу, переорієнтація на росію з її «Митним союзом». На зібраннях біля Дюка формувалося активне громадянське суспільство, а також розуміння у людей, що вони є господарями країни, а не чиновники.

Потім політичне протистояння в Одесі загострювалося протягом кількох місяців, бо частина містян, а також провокатори та відверті агенти з росії організували «антімайдан» на Куліковому полі.

Боротьба у місті з часом привела до трагічних подій 2 травня 2014, після яких антиукраїнський рух у місті зазнав поразки.

Рух за європейські цінності в Одесі зробив у підсумку неможливим створення у нашому місті «народної республіки» за зразком «лнр» та «днр» та фактичне поглинання регіону росією.

Сьогодні, через 10 років після Майдана, Одеса залишається українським містом, форпостом країни на Чорному морі. Нажаль, немало одеситів та одеситок, а також жителів області загинули на війні з рашистами, захищаючи рідну країну. Деякі вулиці Одеси та населених пунктів області вже отримали їхні імена.

Раніше на USIonline.com

«Зараз всі цивільні мають бути волонтерами, адже на кону стоїть наша свобода», – інтерв’ю із захисницею України (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.