Взимку паузи у контрнаступі ЗСУ не буде – військові експерти «фото»

Взимку паузи у контрнаступі ЗСУ не буде – військові експерти

Комплекс отриманої та виділеної Україні від західних партнерів зброї, свідчить про те, що ЗСУ готуються до контрнаступальних дій.

Про це під час брифінгу в Media Center Ukraine — Odesa розповів координатор групи «Інформаційний Спротив», провідний експерт Українського центру дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука, військово-політичний оглядач Андрій Савченко.

За його словами, останній пакет допомоги США на 3 млрд доларів, до якої входить, зокрема, середньо- та легкоброньована техніка, – це насамперед, комплекс засобів, який говорить за формування повноцінної батальйонної оперативно-тактичної групи та підготовку до здійснення досить швидких мобільних штурмових дій. Тобто, те, що ЗСУ потрібно для реалізації контрнаступальних засобів, достатньо мобільних, на місцевості, яка дозволяє використовувати таку тактику, пояснив Савченко.

Харківська область це продемонструвала. Саме в Харьковській області мобільність та швидкість відігравали найбільшу роль, та російські військові не могли адекватно реагувати та вибудовувати ефективні лінії оборони та протидії нашому контрнаступу, – зазначив військово-політичний оглядач.

Взагалі, зазначив експерт, завжди взимку військові дії призупиняють, але цієї зими паузи не буде. Зараз, з огляду на деякі плацдарми, сформовані умови для певних контрнаступальних дій. Проте, коли та за якими напрямами, військові не розголошують.

Що стосується авіаційного озброєння, в Україну повинні поступити англійські гвинтокрили типу Sea King. На думку технічного спеціаліста з авіації Станіслава Манькова, якщо Великобританія продовжить поставляти ці гвинтокрили, навіть при незначній їх кількості, Україна зможе переозброїтись та підготувати технічних спеціалістів, як наземного обслуговування, так і пілотів і тих, хто працює разом із ними.

За словами начальниці Обʼєднаного пресцентру Сил оборони Півдня Наталі Гуменюк, враховуючи географію окупованих територій, українським військам потрібні різні форми і підходи до реалізації переможного плану дій та відповідне озброєння до цього. Тож Сили оборони роблять ставку на оперативне і креативне мислення командування у 2023 році.

Наталя Гуменюк

Ми вже довели, що можемо користуватись зброєю так, що дивуємо цілий світ, навіть тих, хто цю зброю вигадав. Географія тої місцевості, яку нам потрібно вивільнити, особлива ще й тим, що там знаходяться ще й наші люди під окупацією, що там знаходяться багато об’єктів інфраструктури. Ми не нищимо інфраструктуру, наскільки це можливо, саме тому нам потрібна далекобійна зброя, – зазначила Гуменюк.

Раніше на  USIonline.com

Війна. День 322: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.