Вже другий: у Туреччині почали будувати корвет для України «фото»

Вже другий: у Туреччині почали будувати корвет для України

Турецькі суднобудівники розпочали будівництво другого корвета типу Ada на замовлення Військово-Морських ЗСУ. Наразі вже нарізаний метал, з якого збиратимуть корпус корабля.

Про це пише видання Defence Turk.

Будівництво корабля здійснює військово-морська верф RMK Marine у Стамбулі.

В конструкцію чергового корвету за запитом Києва внесли низку змін. Зокрема, іншим порівняно з першим корветом буде компонування корпусу в районі машинного відділення — для встановлення іншого двигуна. Крім цього, кормова частина корвета, зазначає видання, буде трансформована для розміщення французького зенітно-ракетного комплексу VL MICA.

Нагадаємо, наприкінці 2020 року Міноборони України уклало контракт на будівництво двох корветів класу Ada для ВМС ЗСУ. Тоді Державний оборонний концерн Туреччини та миколаївський суднобудівний завод «Океан» підписали меморандум про спільну реалізацію корветної програми. Очікується, що після того, як турецькі спеціалісти збудують основу корвета, добудову і монтаж систем озброєнь корабля буде виконувати миколаївське підприємство.

Ревніше Українська Служба Інформації повідомляла, що у серпні 2022 року Президент України Володимир Зеленський присвоїв ім’я «Гетьман Іван Мазепа» першому українському корвету класу Ada. У жовтні корабель був спущений на воду, зараз триває його добудова на плаву, установка озброєння та обладнання. Корабель має вийти на державні випробування вже у 2023 році.

Зазначимо, влітку 2022 року окупанти завдали артилерійських і ракетних ударів по суднобудівному заводу «Океан».

Раніше на USIonline.com

Обстрілює Україну: оголосили підозру командиру, який у 2014 відмовився їхати в Одесу з Криму (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.