Винороби Одещини зможуть отримати грошову підтримку «фото»

Винороби Одещини зможуть отримати грошову підтримку

В Україні у 2023 році планують виділити 1 млрд грн на допомогу виноробам.

Про це під час брифінгу повідомив голова комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександра Гайду, передає Українська Служба Інформації.

За його словами, зараз виноградарство та виноробна галузь потрібні державі, оскільки це і робочі місця, і податки, і експорт.

Тому парламент, уряд, Офіс Президента, регіональні адміністрації зацікавлені у розвитку цієї галузі. З початку повномасштабної війни велика кількість територій, які були під виноградарством, фактично зараз не існує. Десь на третину менше територій зараз обробляється, це великі втрати для держави і галузі в цілому, — підкреслив Олександр Гайду.

На сьогодні Одеса та область займають приблизно 70% виноробної галузі.

Минулого року ми вже видавали кредити на підтримку виноробів. Мова йде про 322 млн грн, які направили на садівництво, ягідніцто та виноградарство. Цьогоріч ми плануємо десь 1 млрд грн, — зазначив голова комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександра Гайду.

Планується отримати і допомогу від міжнародних партнерів, зокрема Польщі, Словаччини.

Нагадаємо, у лютому у ВРУ зареєстрували законопроєкт №9030 щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції.

Документ пропонує скасувати необхідність отримання малими виробництвами ліцензії на здійснення діяльності з виробництва алкогольних напоїв.

Раніше на  USIonline.com

Одеське вино почали продавати у Японії

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.