Вулицю Восьмого березня перейменували на Вікандера і Ларсена: чим вони відомі
Відтепер вулиця Восьмого березня буде носити назву - вулиці Вікандера і Ларсена, на честь підприємців, які заснували відомий корково-лінолеумний завод у районі Балтівської слобідки.
Про це повідомила Одеська міська рада.
В Одеському районі міста з’явилася вулиця Вікандера і Ларсена. Топонім названо на честь шведських бізнесменів, які зробили внесок у промисловий розвиток міста.
Як розповіди в одеській міськраді, перше коркове виробництво з’явилося в Одесі в 1878 році, коли Едуард Арпс заснував корковий завод на схилі Водяної балки. До складу правління входили підприємці Яльм та Карл-Август Вікандери, які пізніше разом зі шведським підприємцем Ларсеном заснували в Одесі фірму «Вікандер і Ларсен», що торгувала корками. В 1905 році на Преображенській, 60 відкрилася контора та фабричний склад пробки Акціонерного товариства пробкової мануфактури «Вікандер і Ларсон».
У 1910-1911 роках Вікандер придбав декілька гектарів землі біля підніжжя Жевахової гори в районі Балтівської слобідки. Тут було побудовано новий корково-лінолеумний завод. В 1913 році їхнє підприємство стало одним із найбільших виробників лінолеуму в Європі.
Під час Першої світової війни фірма зазнала значних збитків через припинення надходжень експортної сировини (кори пробкового дуба) в порт Одеси. Згодом було зруйновано й будівлі заводу. У 1918 році Вікандер виїхав за кордон. На цьому закінчилася історія промислового гіганта в масштабах Європи і почалася інша історія. У 1921 році виробництво було націоналізовано, а 1925 році завод отримав назву «Більшовик». У 2004 році рішенням суду завод був визнаний банкрутом.
Від бізнес-імперії Вікандера та Ларсена на сьогодні залишилися ворота заводу й комплекс магазинів на вулиці Рішельєвській – між вулицями Жуковського та Єврейською.
Раніше на USIonline.com —
Голова ОВА Кіпер прокоментував своє рішення про перейменування вулиць в Одесі
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.