«Все працює з-під коліс, на ходу, під обстріли, під тривоги»: Олег Кіпер про роботу Зернового коридору та портів Одещини
У липні минулого року росіяни вийшли з зернової угоди, яка була укладена за домовленістю між ООН, Туреччиною, Україною та рф. Крім того, росія систематично та цілеспрямовано руйнує інфраструктуру портів Великої Одеси. Але, попри це, Україні вдалося у вересні 2023 року налагодити власний морський гуманітарний коридор, вийти на ті ж самі показники та перевищити їх.
Голова Одеської ОВА Олег Кіпер в інтерв’ю виданню «Цензор.НЕТ» розповів про те, як зараз працюють порти та український Зерновий коридор.
Значну частину припортової інфраструктури Одещини вже розбив ворог. Але, попри атаки росіян, зернові коридори продовжують працювати. Щобільше, динаміка обсягів йде до збільшення.
Одеса завжди брала на себе максимальне навантаження перевезень, бо через західний кордон країни експортували не більш 20% зернових. Крім того, ще польські фермери почали блокувати кордони, наполягаючи на забороні імпорту української агропродукції. Але об’єм перевезення 20-30 тонн зерна судном — це значно більше ніж об’єм, який перевозиться вантажівками. Саме тому, відновити перевезення зерна морем є в край важливим.
Однак накопичити на складі 20-50 тисяч тонн зерна, щоб коли прийшов корабель його завантажити, зараз неможливо.
Все працює з-під коліс, на ходу, під обстріли, під тривоги. Судно вантажиться не добу, а три-п’ять. Але вони це роблять, оплачуючи простої, – розповів голова ОВА.
Зараз порти Великої Одеси працюють цілодобово, каравани суден військові супроводжують теж цілодобово.
Бувають такі дні, що в каравані йде 40-50 кораблів. Сьогодні з того, що ми можемо, ми вижимаємо максимум, щоб забезпечити нашим підприємствам можливість працювати. І не лише в Одесі. Завдяки вказівкам президента, нашим військовим логістична спроможність морського шляху збільшилась і багато підприємств запрацювало, – додав Олег Кіпер.
Наразі, за офіційними даними Адміністрації морських портів, у квітні обробка зернових вантажів стала найбільшою питомою вагою – 6,3 млн тонн проти 3,9 млн тонн у 2023 року.
Раніше на USIonline.com —
Зерновий коридор з портів Великої Одеси тепер працює цілодобово
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.