Вперше в історії: окупанти повністю відключили Запорізьку АЕС від мережі (ОНОВЛЕНО) «фото»

Вперше в історії: окупанти повністю відключили Запорізьку АЕС від мережі (ОНОВЛЕНО)

Внаслідок дій окупантів вперше в історії сталося повне відключення Запорізької атомної електростанції від енергомережі.

Про це повідомили в Енергоатомі.

25 серпня через пожежі на золовідвалах Запорізької ТЕС, розташованої поруч із Запорізькою АЕС, двічі відключалась остання (четверта) лінія зв’язку ЗАЕС із енергосистемою України – ПЛ-750 кВ ЗАЕС – “Дніпровська”. Три інших лінії зв’язку раніше були пошкоджені під час російських обстрілів, – йдеться у повідомленні.

В результаті два працюючих енергоблоки станції відключилися від мережі. Власні потреби ЗАЕС в електриці забезпечує через лінію зв’язку з ТЕС, що знаходиться поруч. Автоматика безпеки на Запорізькій АЕС зараз працює у штатному режимі. Ведуться роботи щодо підключення одного з енергоблоків до державної мережі.

Безпрецедентні дії окупантів наражають мир на ядерну небезпеку все більшою мірою.

Оновлено

Запорізька атомна електростанція відновила з’єднання з четвертою лінією зв’язку із енергосистемою України – ПЛ-750 кВ ЗАЕС – “Дніпровська”, проте всі 6 енергоблоків залишаються відключеними. Про це повідомила пресслужба Міжнародного агентства з атомної енергетики.

Україна повідомила МАГАТЕ, що ЗАЕС, найбільша атомна електростанція в Європі, принаймні двічі втрачала з’єднання з ЛЕП протягом дня, але наразі воно знову працює, – заявили в Агентстві, що є структурою ООН.

Зазначається, що ЗАЕС залишається підключеною до лінії 330 кВ від сусідньої теплоелектростанції, яка за потреби може забезпечити резервну електроенергію.

Раніше на USIonline.com

Війна. День 183 (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.