Вперше в Балті дівчині-підлітку пересадили печінку від посмертного донора (фото) «фото»

Вперше в Балті дівчині-підлітку пересадили печінку від посмертного донора (фото)

Унікальну операцію провели в «Балтійській центральній районній лікарні». Донором став 17-річний хлопець, який загинув в аварії. Родичі покійного дозволили провести пересадку печінки.

Про це на своїй сторінці в мережі Facebook написав голова Балтської ОТГ Сергій Мазур.

В Балті проведена унікальна операція: команда медиків «Охматдиту» проводила трансплантацію печінки від 17-річного донора хворій дівчинці із рідкісною хворобою, – зазначив він.

Як повідомляється, наприкінці жовтня до Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» доставили 19-річну Вероніку з рідкісною хворобою Вільсона-Коновалова. В неї були ознаки гострої печінкової недостатності та білірубін на рівні понад 200.

Це важке спадкове захворювання, яке призводить до надмірного накопичення міді у тканинах та може спричиняти печінкову недостатність. За статистикою, хворобу виявляють у 1-4 людини на 100 тис. населення, – йдеться у повідомленні.

Стан дівчинки був критичний, її життя залежало від негайної трансплантації. Відповідний висновок подали до Українського центру трансплант-координації. Вероніці був присвоєний перший статус екстреності у черзі на трансплантацію. Декілька перших донорів, які були знайдені у базі не підійшли Вероніки та на шостий день від подачі заявки система знайшла донора у Балтійській центральній лікарні. Їм став 17-річний хлопець, який загинув в аварії. Родичі дали згоду на посмертне донорство та після цього медики «Охматдиту» змогли провести трансплантацію печінки.

Операція тривала 14 годин та пройшла успішно. Наразі дівчина проходить реабілітацію і виходить на прогулянки територією лікарні. Зазначається, що навіть в умовах війни в Україні не припиняли проводити операції з трансплантації. Всі вони безоплатні та оплачуються коштом держави. Так, у 2022 році фінансування пересадки органів в країні збільшено вдвічі, до майже 1 млрд грн.

Раніше на  USIonline.com

Яка медична допомога безоплатна під час хірургічних операцій

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.